Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mióta vannak LED menetfényű...

Mióta vannak LED menetfényű autók?

Figyelt kérdés

Rendesre gondolok nem ilyen gagyi utólagosra.

Nyilván új új autóra nincs pénzem, de ha lecserélem az ufó Civicet olyat szeretnék ami LED-es mert tetszik, hogy ilyen jól látni mindent.


Nem kell drága autó.

A lehető legegyszerűbb, legolcsóbb is jó csak LED nappali világítása legyen


2022. szept. 20. 21:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Vezettél is már sokat LED-es autót? Mert baromira nem jobb szerintem mint a halogén.


Vagyis egy valamiben jobb, a fogyasztásban, ami totál nem számít manapság (kivéve villanyautónál).

2022. szept. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Menetfényként már vagy 15 éve is használtak ledet, például B8-as Audi A4. Led fényszórókat rá pár évre kezdtek el, 2010 környékén szintén az Audi A8, BMW F01 illetve BMW X6 volt amiben bevezették.
2022. szept. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésre válaszolva: az ASA 2012-től engedélyezte, azóta gyártják mindenhol(de svéd találmány).Amerikában már elképesztő méreteket ölt a DLR (nappali menetfény) használata. Az erős fehér fény a felére csökkentette a figyelmetlenségből eredő baleseteket.


A kommentárhoz: a kérdezőnek fingja sincs, hogy mi célt szolgál, hová szabad felszerlni, és miért úgy, és oda?


A DLR utólag is felszerelhető, jobbnál jobb gyártmányokat kapni(főleg a japók verik a mezőnyt)


Természetesen a kezdezektől van nekem is barkácsolt(Homasitás DLR)-em, az enyémet látva még jónéhámyan felszereltek (pont)ilyent.

(és qurvajól néz ki)

Amit a kérdező szeretne, az nem DLR. Az ő világítását nem engedné a hatóság.

2022. szept. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A menetfénnyel nem látsz jól semmit. Az arra jó, hogy téged meglássanak messzebbről, és ne pazarold azt a kb. 150 W teljesítményt világításra fényes nappal, hanem csak pár wattnyi LED világít. Gyakorlati jelentősége zéró.

Arra, hogy te láss, a fényszóró szolgál. Azok esetében viszont a LED nem garancia a jó megvilágításra. Van amelyik szinte semmivel nem jobb, mint egy halogén. Pl. Octavia 3 esetén jobbnak mondják a facelift előtti xenont, mint az utána megjelent LED-es fényszórót. Seat Leon 3 facelift előtti LED-nél állítólag még a halogén is jobb.

Szerintem butaság ez alapján autót választani.

2022. szept. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

ezeket a ledes menetfényeket be kéne tiltani a picsába!


ha szembejön vakít..

ha vezeted úgysem látsz vele...

ha hátulról érkezel akkor 10-ből egy nyomorék csak DRL-el megy, rendes világítást nem kapcsol, ergo hátul nem világít semmi..


a fénye is irritáló.

2022. szept. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ufó Civic-ből, ami a 8. generációs, nincs olyan amiben LED-es DRL vagy fényszóró lenne. Olyan van, hogy halogén vagy Xenon, ennyi.

Az első Civic, amelyikben már LED-es DRL volt, az 9. generációs, viszont a Facelift változatig nem volt LED-es tompított csak halogén és Xenon.


2011-2014: Nem Facelift

2015-2017: Facelift


Tourer esetében:

2013-2014: Nem Facelift

2015-2017: Facelift


A nem Facelift és a Facelift között könnyű észrevenni a különbséget. A Facelift DRL-je a fényszóróba van építve és a fényszóró alakjával együtt megy, míg a nem Facelift a ködlámpa fölött egy csík.


2007-es és 2015-ös Civic-ünk van, a 2007-es halogén a 2015-ös LED-es, illetve volt egy 2005-ös is, ami Xenon volt. Én nem vettem észre, de panaszkodtak, hogy csíkoz és nem szép a fénye. A halogéné nem rossz, kimondottan jól lehet vele látni, viszont a LED-es fényszórós sokkal jobb.



"Vezettél is már sokat LED-es autót? Mert baromira nem jobb szerintem mint a halogén."

Én vezettem többet is és sokkal jobb, mint a halogén. Sokkal tisztábban lehet vele látni és messzebbre és kevésbé erőlteti meg a szemem, mint a sárgás fény.

2022. szept. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
#5 Ha szembe jön és vakít akkor az nem ledes menetfény. Szerintem kevered az utólag, halogén tompított helyére bekókányolt led izzóval. Na az vakít, pláne ha nincs beállítva a fényszóró és matt a búra. A gyári illetve engedélyezett ledes menetfény nem vakít.
2022. szept. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
#1,5 Azt hiszem keveritek a szezont a fazonnal....
2022. szept. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#7 de ledes. ilyen hülye brutál ledsorok, szerintem gyáriak, bár nem is nagyon akarom ismerni ezeket a modernkori szemétkupacokat..

azért egy homasitás szemetet még felismerek. :D :D


Majd próbálok példát megfigyelni. de irritáló.

2022. szept. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#9 Amúgy éjszaka vagy nappal? Mert van pár balga aki nem kapcsol tompítottat, a menetfény meg bevilágítja a mindent is csak éppen vakítja a szembejövőt éjjel.
2022. szept. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!