Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Leálló motor mitől lehet?

Leálló motor mitől lehet?

Figyelt kérdés

Van egy 2007 Ford 1.6 tdci 109LE Ford Focusom


Ami 2-3 ezres fordulat környékén (amilyen kedve van) csak úgy leáll a motor (a befecskendezés) majd ha gurulok az autóval és lejjebb esik a fordulat akkor vissza jön minden de a befecskendezők nem indulnak el csak újboli gyújtás ráadásánál.


Kezdésnek egy gázolajszűrő cserével kezdek de még nem cseréltem le valamint szerintem a pcv szelep át van szakadva mert ott kifújja a motor az olajos levegőt valamint a levegőcsövei elég olajosak, kiszedtem a map szenzort a folytószelepnél és konkrétan csöpögött róla az olaj 😀

Lehetséges, hogy a hibás mérések (mivel olajosak a szenzorok) alapján áll le a motor vagy mindenképp üzemanyagellátás lehet a probléma?


Olcsó gázolajszűrő okozhat ilyen problémát?


2 ezres fordulatig nincs semmi probléma a motorral csak felette viszont húzni se akar annyira pedig geos turbó van rajt viszont van egy ugyan ilyen focusom ugyan ezzel a motorral ami 90 LE az sokkal jobban húz pedig annak a turbója se geos (wastegates).



2022. szept. 23. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Olcsó gázolajszűrőtől nem áll le.

" lejjebb esik a fordulat akkor vissza jön minden de a befecskendezők nem indulnak el csak újboli gyújtás ráadásánál."

Ez mit jelent???

Rendbe kellene tenni először hogy ne okádja az olajat és lehet jó lesz.

2022. szept. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Első: Olcsó gázolajszűrőtől nem áll le.


Kicseréltem a gázolajszűrőt egy minőségire (Mann) valamint a pcv szelepet (Átszakadt a membrán) és a probléma megoldódott.


Úgy megy mint még eddig soha :D

2022. szept. 27. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!