Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megérheti mediterrán országokb...

Megérheti mediterrán országokból viszonylag rozsdamentes olcsó régi autót venni?

Figyelt kérdés

Spanyolország, Portugália, Dél Olaszország, stb.


Tapasztalatok?


Mivel a klíma kedvezhet a rozsdásodás ellen. Esetleg régebbi autót venni így még olcsóbban hozzájutni.


Az ilyen országok népeihez esetleg társuló negatív sztereotípiákat hagyjuk, komolyan kérdezem.


2022. szept. 26. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Megérheti. Egyszer láttam egy olyan Hondát, amit Szlovéniából hoztak be, semmi rozsda nem volt rajta.

Nem kell annyira félni a külföldi autóktól. AZ meg természetes, hogy akárhonnan való, rendesen át kell nézni.

2022. szept. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Ahogy írod, megérheti.


Ezekben az országokban nagyon sok régi, rozsdamentes autót látni, persze a parkolási sérülések, elhanyagolt karbantartás is gyakori.

2022. szept. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Esetleg valakinek van ilyen kiszemelt autótípusa vagy konkrét hirdetése? Autít amit tervez behozni vagy behozna ha tudná? Tudna valaki konkrét példát hozni, linkelni? Köszönöm!
2023. máj. 16. 13:45
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
1. Szlovéniába jóval több hó esik mint nálunk és többet is szórják az utakat.
2023. okt. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Mármint mire gondolsz konkrétan?

Golf IV-t, hozni 100eur-ért saját használatra, vagy nepperkedni? Nem, nem éri meg.

Golf I GTI restaurálási alapot? Na azt már valószínűbb. Na de olyat nem is megér/nem éri meg gondolatmenet alapján hoz az ember.

2023. okt. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tothp ***** válasza:
85%
Én 6 éves osztrák autót (pedig azt állítólag szétzabálja a téli osztrák szóróanyag) vettem. Rozsdának se híre se hamva. Csont nélkül ment át a vizsgán. Csak egy sz.ros Dacia.
2023. okt. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is Ausztriából behozott autót vettem két és fél éve. Az autó 2009. novemberi, tehát amikor vettem (2021. márc.) több, mint 11 éves volt. Akkor sem volt rozsdás, meg most sem az.

Ez tényleg csak egy mítosz. Természetesen vannak rozsdás autók, mert arrafelé azért még hó is van, Magyarországgal ellentétben, de alapvetően minden autót tisztességesen át kell nézni, azt is, amit Magyarországon használtak. És ebbe az rozsda megnézése is beletartozik.

2023. okt. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Autoscout oldalon tudsz mindenféle országban keresni
nov. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
100%
Simán jó, ha értesz hozzá.
nov. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!