Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg motorgenerál előzetes...

Tényleg motorgenerál előzetes tünete lenne?

Figyelt kérdés
Leszögezném marhára nem értek az autókhoz, csak józan paraszti ésszel én ezt röhejesnek gondolom. Szóval annyi hogy ma reggel beindítottam az autót és az fogadott a kijelzőn hogy -38 fok van kint. Nos gondoltam elhalt a hőérzékelő, de sebaj nem nagy dolog végülis nem olyan fontos mintha pl a hűtővíz érzékelő mutatna fals adatot. De itt páran azzal riogatnak hogy motorgenerál lesz ebből mert ez előzetes tünet. Akkor most érdekelne a ti véleményetek, mert én aki nem ért hozzá csak úgy gondoltam egy ilyen kis dolog miért függne össze ennyire a motor működésével annyi közös ponttal hogy áramot kap.

2022. szept. 26. 13:06
 1/5 Beviz Elek ***** válasza:
100%
A külső hőmérséklet jeladónak semmi köze a motorhoz. Ez egy filléres mutatvány lesz, nyugi.
2022. szept. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tudtommal nekem a külső hőérzékelő az egyik tükörben van, sok köze van ahhoz,hogy tönkre akarna menni a motor 🤣🤣🤣
2022. szept. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Aztán milyen tünet lenne? Lefagyasztotta magát a kocsi -38 fokra? Ez csak szenzor csere és kész.
2022. szept. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem.

H Astránál szokott átmeneti zavar is lenni, amikor gyújtás ráadásakor egy F betű jelenik meg a kijelzőn, de általában rövid időn belül magához tér. Ha nem, akkor a vezetékét kell szemrevételezni. Ha épnek tűnik, akkor szenzorcsere. A hűtőrácsban, alul van bepattintva a szenzor. Nagyságrendileg 3-4e Ft-os alkatrész. Semmi köze a motor elkopásából adódó teljes mechanikai felújításhoz.

2022. szept. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 veterán vas ***** válasza:
55%

Igen, ha a kijelző -38°C-ot mutat az egyértelműen a főtengely csapágysor végét jelenti.

-42°C pedig mindig minden esetben a vezérmű cserére utal. :D


Zseniális műszaki érzékkel rendelkező ismerőseid vannak.

2022. szept. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!