Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire megbízható az exide...

Süsü94 kérdése:

Mennyire megbízható az exide autóakkumulátor? Mi a véleményetek a márkáról?

Figyelt kérdés

2022. szept. 26. 23:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megbízható, neves márka.

Már ha az amerikai exide-ra gondolsz.


Elvileg Indiában is van egy exide cég, ami szintén ólom-savas akkukat gyárt, azt nem ismerem.

2022. szept. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Globálisan az Exide gyártja az autó indító akkumlátorok 80%-át, aztán különböző márkák tőlük veszik és matricázzák a termékeiket.
2022. szept. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem napra pontosan pont egy éve vettem egy 77Ah-s "Exide Premium" akkumulátort az egyik autómba. Egyelőre minden rendben vele, teszi a dolgát.
2022. szept. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A motoromban exide van. 11 éves. Azt hiszem ez mindent elmond.
2022. szept. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
A kamionokban is ezek bírják a legtovább és a személy autómba is 8 évet bírt.
2022. szept. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%

Túlhájpolt átlagakku, persze aki megvette, az esküszik rá, és minden más szar (ipHone effektus, akinek van, annak minden más szar).

Nem ők gyártják az akkuk 80%-át.

Ilyet akartam venni, de maga az ismerős akkuszaküzlet beszélt le róla: ezekkel volt a legtöbb garanciális gondja az eladott darabszámhoz képest.

Ráérős ismerősöm kimérte az új, töltővel teljesen feltöltött akku kapacitását (kapacitás egyhuszadával merítés 10,5 voltig, ahogy a nagykönyvben a kapacitás definiálva van), kb. a 80%-át tudta.

Egyáltalán nem éri meg az árkülönbséget.


Sajnos a "nagy nevű" márkák egy idő után eljátsszák azt, hogy ha elég hosszú ideig voltak jók, akkor egy idő után már csak a nevükből élnek. Ilyen volt kb tíz éve a MOLL akku, iszonyat drága, de tényleg jó. Aztán megkurvultak, ma már egy a sok közül, csak az ára maradt a csillagos égben.

2022. szept. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem az öreg dízelembe közel 6 éve van benne egy Exide akku és mai napig hibátlan. Persze van is terhelve rendesen, de bírja, nincs vele gond. Meg úgy pár éve talán 3-4 évvel ezelőtt egy generátor hibás benzines autóba raktuk bele hogy haza tudjuk hozni durván 35 km-t kellett megtenni vele, és ezt az akkut vittük mert akkor a dízel autót már nem használtam napi szinten, így nem volt gond ha esetleg lemerül telejsen azért vittük, de simán hazahoztuk vele azt az autót persze csak a legszükségsebb elektromos fogyasztókat használtuk rajta, de ez nem ártott neki mert a dízel autómat mai napig gond nélkül betudom vele indítani. Benzinesnapi használósomba is Exide akku van de az csak másfél éves, de eddig azzal sincs gond.
2022. szept. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

"persze aki megvette, az esküszik rá, és minden más szar"


Nem írtam olyat, hogy minden más szar lenne. Ez előtt egy S5-ös Bosch akkum volt. Ugyanebben a dízel autóban 9 évet bírt, úgy, hogy ez alatt két generátorfelújítás is volt. Azzal is maximálisan elégedett voltam. Most ez az Exide kicsit olcsóbb volt, meg sokan dicsérik, ezért úgy gondoltam, hogy kipróbálom. Egy év használat alapján messzemenő következtetéseket nem vontam le belőle. Egyelőre ami biztos, nekem nem volt vele garanciális problémám. Az üzletben ahol vettem, a szemem előtt mérték el műszerrel, a mérési jegyzőkönyvet kinyomtatták, hozzátűzték a garanciapapírhoz. A gyári indítóáramot és kapacitást csaknem teljes mértékben tudta.

Ezen kívül még Varta AGM akkuval van tapasztalatom. Ez a másik, újonnan vett autóm gyári akkumulátora. A címkén a Varta felirat mellett ott az autómárka logója is. Jó-jó, de nem vagyok tőle elájulva. Most 4 éves, de ha hosszabb ideig áll az autó, már gyengélkedik. Szerintem talán egy évet, a következő telet kihúzza, aztán 5 évesen kuka. Ami nem olyan rossz, de nem is kiemelkedő, engem nem győzött meg. A Bosch többet bírt. Ezt a Exideot nem tudom, majd kiderül.

2022. szept. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%
Egyik legjobb márka. Bátran ajánlom.
2022. szept. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Prémium kategória; teljesen jó!
2022. szept. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!