Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adjam el, vagy ne adjam el?

Adjam el, vagy ne adjam el?

Figyelt kérdés
Üdv! Tudom nekem kell eldöntenem, szóval van egy Joyor F3-as rollerem. Nagyon szeretem, megvan már pár hónapja. A napokban viszont olyan videókat láttam az interneten, ahol bizonyos elektromos rollereknek az akkumulátora kigyulladt. Azóta már nem merem felrakni még a töltőre sem, nehogy kigyulladjon. A fogyasztóvédelem szerint is sok olyan roller került ki a piacra, amelyek veszélyesek lehetnek.

#roller, kigyulladt, akkumulátor, baleset,
2022. szept. 27. 17:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Ha szar , képes lennél átverni másokat??
2022. szept. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem szar! Honnan tudjam mikor gyulladhat ki?
2022. szept. 27. 18:17
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem fogom a lakásban tartogatni, ha ezek kigyulladhatnak. Eddig nem is tudtam, hogy ezek ilyenek, csak a neten láttam hogy kigyulladt egy roller. Én biztos nem fogom itthon tartani.. de semmi baja nincs, 6 hónapja vettem, alig van benne km.
2022. szept. 27. 18:19
 4/12 anonim ***** válasza:

#2 De nem tudod, hogy szar-e. Olvass utána, ennek a típusnak az adott évjárata gyulladt-e már ki. Ha azért adod el, mert te nem mered töltőre tenni, akkor igazából azt mondod, hogy még ha 0,0001% esélye is van a kigyulladásnak, te nem kockáztatod meg, de más házának a leégése nem zavarna. Ez hülye hozzáállás. (Mondjuk az is, hogy láttál pár videót, és nem mered töltőre tenni, pedig már hónapok óta használtad és nem volt vele gond.)


Na, de a válaszom értelmesebb része: miért is tud kigyulladni egy ilyen eszköz a töltőn? Pl. rossz az akksi, vagy alapból minőségtelen az akksi kivitelezése, túl gyors kisütés (normál használatban ilyen nincs, csak ha direkt meríted és rosszul csinálod), illetve túltöltés. Na már most, az utolsón kívül ezeket mind ki tudod zárni, ha egy villamossági szakemberrel megnézeted. A túltöltés meg baromi egyszerű, biztos kaptál egy kézikönyvet a járműhöz, bele vagyon írva, mennyi idő a teljes töltés, sose hagyd a töltőn annál tovább. Ami videókat láttál, azok többnyire olyanok, hogy okos ember egész éjszakára feltette tölteni, vagy két napig nem használta, "miért ne hagyjam a töltőn, a telefonnal is úgy szoktam". Ezt hívjuk hülye felhasználónak, ne legyél ilyen, és nem lesz baj, amennyiben az akksi ép, amit ismételten mondom, szakember tudna megmondani.

2022. szept. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én rendeltetésszerűen használom, akkor mindegy nem adom el.
2022. szept. 27. 18:31
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha úgy használod, ahogy le van írva (abban hidd el több a biztonsági meggondolás, mint hinnéd), akkor nem fog kigyulladni, csak akkor, ha épp kifogtál egy hibás akksit, vagy ha használtan vetted, valaki jól lestrapálta előtted. De a hibás akksi is szinte lehetetlen, mert minden iparban kemény minőségellenőrzés van minden gyártósoron, ha félned kéne, akkor már Európa-szerte híre ment volna, hogy visszahívják ezeket a rollereket, mert tömeghiba. Tehát használd egészséggel. :)
2022. szept. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Inkább egy megbízhatóbb akkumulátort tetetnék bele, ha köztudottan az a hibás és használnám tovább megelégedéssel. Ha a töltőáramkor okozza a kigyulladásos eseteket, akkor az nehezebben variálható.
2022. szept. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem hibás semmije, csak biztos paranoiás vagyok. Újonnan vettem, ráadásul ezt a joyor márkát szerintem magyar cég forgmazza. Holnap viszem is szervizbe.
2022. szept. 27. 19:33
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem hibás, de szervizbe viszed? Csak én nem értem?
2022. szept. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Elviszem, mert amúgy is félévente kell megnézetni.

Nézzék meg, hogy biztonságos-e az akksija.

2022. szept. 27. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!