Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek milyen lépést...

Szerintetek milyen lépést kellene tennem?

Figyelt kérdés

Korábban tettem fel egy kérdést, miszerint az autófóliázásra vitt autóm 2-3 hét helyett 2,5 hónapra húzódott ki mindenféle duma miatt (nem értem rá, családi rendezvény volt, nincs segítségem).


De most szeptember közepén kész lett végre, viszont az eredménytől nem ájultam el. Távolról tényleg gyönyörű az autó, ami a fóliának köszönhető, viszont közelebbről megnézve a peremek össze vannak darabolva, nincs mindenhol teljes fedés, és van ahol darabokkal van kipótolva az esetleges rossz vágás. Oké, elkönyveltem tanulópénznek, és örültem hogy egyáltalán megszabadultam tőle közel 3 hónap után.


A fekete leves most jön, hiszen alapból volt rajta az autón egy fólia (szürke, öreg 5-6 éves) és ugye azt le kellett előtte szedni. Na 1,5 hete láttam az első jelet arra hogy ráfóliázott a kedves "szakember" a régi ÖREG fóliára, ami be is bizonyosodott amikor picit megemeltem az új fóliát a visszapillantón, és láttam alatta egyrészt az alap színt, illetve a régi fólia határát. Kapargattam, és igen, a régi fólia volt rajta amire rátette az újat. Gondoltam akkor tüzetesen átnézem az autót, és azt tapasztaltam hogy NAGYON sok helyen (tető koszorún, küszöbnél ahol például konkrétan 1 ujjnyira kilóg a régi fólia) ott van a régi fólia.


Azt tudni kell hogy az 1. hónap után, és a többszöri kifogás után kértem hogy rakja össze az autót, és elviszem ahogy van, de pénzt ezért nem adok. Addig addig kérlelt amíg adtam neki 1 HETET, és hirtelen kész lett az autó, viszont 1 elem a fólia elfogyása miatt kimaradt. Mondanom sem kell már ennek örültem, és nem is gyanítottam hogy miért lett kész ilyen hirtelen. Most már tudom... Mellesleg a maradék idő ami hátravolt az annak az 1 elemnek a fóliájának megérkezése + ablaksötétítést tette ki ami szintén hihetetlen hogy több hét volt.


Lényeg a lényeg, hogy mit tudok tenni. Vigyek verőembereket és ijesszek rá, vagy nem tudom. Először szeretnék vele tisztességesen elbeszélgetni hogy egyáltalán mit reagál erre, mert itt teljes mértékben magamat érzem táverve, hiszen a leszedés TELJES PLAFON árát (100.000 Ft) elkért, és ki tudja hogy hol szedte egyáltalán le.


Most kértem tőle hivatalos garancia papírt az elvégzett munkáról és összegekről, de semmiről nem tud hiszen eddig annyit tud hogy nekem megfelelt a munka, semmilyen hibát nem hoztam fel. Nem szeretnék verekedést, egyelőre csak a komoly hatósági lehetőségeim érdekelnének mint pl fogyasztóvédelem, vagy rendőrség.. Érdekelne a ti véleményetek.



2022. okt. 5. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmi papirt nem adott arrol hogy o mit vegzett el az auton es mennyi penzert, akkor jo nagy huzavona lesz ebbol. Neked semmi bizonyitekod, o pedig letagad mindent.
2022. okt. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, ezzel tisztában vagyok, ezért is írtam hogy "Most kértem tőle hivatalos garancia papírt az elvégzett munkáról és összegekről"


Ha ezt megkapom akkor jók az esélyeim?

2022. okt. 5. 19:11
 3/11 anonim válasza:
100%
De nem fogod megkapni.
2022. okt. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor lettek volna jok ha mindjart frisseben, meg fizetes elott eszreveszed a hianyossagokat es semmit nem fizetsz ki neki. De azzal hogy kifizetted, azt jelenti hogy elegedett voltal a munkaval. Fizetes utan a helyszin elhagyasaval mar nem sokat reklamalhatasz sehol, de 1 probat meger. Az a papir meg csak egy garancia lesz a szar munkajara. Nem pedig minosegi elismeres a reszerol.
2022. okt. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4/4 Ha benne van a papírban hogy régi fólia eltávolítása, és bizonyosságot nyer hogy nem távolította el az csak jelent valamit nem? A fő szempont az lenne hogy tényleg nem szedte le, az hogy sz*r munkát végzett azt tudom hogy fújhatom, mert nem lehet mindenki profi. Én legalábbis így gondolom hogy teljesen más dolog azért reklamálni hogy valamit nem csinált meg, és felvette a pénzt, mint hogy azért amit nem úgy csinált ahogy én elvárom.
2022. okt. 5. 19:20
 6/11 anonim ***** válasza:
Számla van?
2022. okt. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csak kíváncsiságból? Mennyi volt a végösszeg?


Mert ha ilyen 100-200e ft akkor még örülhetsz is...

2022. okt. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Békéltető testület?
2022. okt. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Beviz Elek ***** válasza:

Az előző kérdésednél szóltam hogy a “szaki” nagyon kóklernek tűnik, gondolom azért választottad mert olcsóbb volt mint egy rendes fóliázó.

Ha egy magánember feketén csinálja az udvarában, akkor sajnos így jártál, nem igazán tudsz mit tenni.

Ha vállalkozásról van szó akkor viszont már az asztalra tudsz csapni hogy ez a munka egy kalap szar.


Én félek hogy az első variációról van szó, nem tudom elképzelni hogy egy ilyen ember legálisan tudjon működtetni egy vállalkozást.


Ha nem sikerül megegyezni a kóklerrel akkor felkereshetsz egy normális fóliázó céget akik normális áron megcsinálják az autódat, esetleg gyakorolhatsz és megcsinálhatod a kasztnit magadnak.

2022. okt. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9/9 Az előző kérdésemnél már 2+ hete ott volt az autó, nyílván nem választanám ha kókler lenne. Viszont ha már javában benne áll az égvilágon senki nem vállalja el, én rajtam meg marad egy ilyen.


Van egy műbizonylatom tőle a hátsó ablakra szóval valószínűleg van a nevén cég, ez segíthet valamit?

2022. okt. 8. 00:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!