Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minden autóban kikapcsol a...

Minden autóban kikapcsol a tolatókamera, ha gyorsan tolatsz?

Figyelt kérdés

2022. okt. 6. 18:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Ha még falnak is mész, igen
2022. okt. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. okt. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%

A híres francia autók, meg a még híresebb elektromos problémáik:)

#Renault

2022. okt. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
21%
3. Megjöttél okos tojás.
2022. okt. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
#4 Akkor magyarázd már el "okostojás", miért kapcsol ki a tolatókamera?
2022. okt. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Enyém nem kapcsol ki (Nissan Versa 2021). Elmentünk tesztpályára, ki akartuk próbálni az automata fékezést, minden irányban, minden sebességnél. A tolatáskor egyenes pályán kb 50-es sebességgel a tolatókamera végig mutatta az utat (annak alapján tolattam, nem a tükörből) és a kartondobozt "látva" be is vészfékezett, kikapcsolta a gázpedált, és egy centit se tudtam megtolni a dobozt.

Szerintem modell és évjárat függő, hogy a kamera (es a szenzorok) kikapcsol-e vagy sem.

2022. okt. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%
Megijedt
2022. okt. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%
6/7 Azért ez veszélyes is. Elképzelem mi lesz itt, ha mondjuk a kamionok megkapják ezt a technológiát, vagy egy pénzszállító. Megrakott járművet 4 en körbeállják, nem tud elindulni mert az autó blockol, addig meg kipakolják a kamiont, ha kell meg is késelik a sofőrt.
2022. okt. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
34%
Gondolom a fejlesztők elkövették azt az alapvető hibát, hogy a tolatókamera a sebességjelet figyeli nem az irányt, így hátrafele bizonyos sebesség felett ugyanúgy kikapcsol mint előre.
2022. okt. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

#8

A teszt pályán az oktató megtanította, hogy úgy lehet kikapcsolni, hogy üresbe teszed, és leállítód a motort. Akkor még lendületben vagy, és elgurulsz egy darabig (vagy ütközöl).

Hidd el, ha ki akarnak rabolni, akkor azt megteszik akkor is, ha nincs vészfékeződ, és négyen körbeállnak.

Szerintem egy 30-50 tonnás kamion megállításához minimum 4 másik kamion kellene :) A pénzszállitók már elég régóta golyóállóak, meg teljesen más a biztonsági felszereltségük, mint egy személygépkocsinak.

Csak szólok, hogy Hollandiában elég sok önvezető kamion van már most.

2022. okt. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!