Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan működik a yamaha...

Hogyan működik a yamaha robogó önindítója?

Figyelt kérdés

Yamaha target nevű robogó, hasonló a joghoz. Olyan kérdés van a felyemben hogy ez hogyan működik?

Próbáltam összerakni, ahogyan szétszedtem, de teljesen logikátlannak tűnik így a működése...

Tehát van ugye az önindító, melyre egy kis fogaskerék párosul. Ez a kis fogaskerék meghajt egy nagyobb fogaskereket, (ami nem a tengelyen van, hanem egy nagy tűgörgőn) és van a fogaskerék közepén a főtengely körül egy műanyag karika a szimering mellett. Majd a FOGASKERÉKEN rajta helyezkedik el egy nagyobb műanyag karika melyben apró rugók, a rugón műanyagok, és egy fém bogyók vannak. (Mindenből 3 darab.) Erre a műanyag karikára egy fémlap kerül, megy helyén tartja az spróságokat, és ez a fémlap már a főtengely bordán kapaszkodik.

Nos és akkor itt jön a kérdés hogy azok a műanyagok mi célt szolgálnak, mivel az esélytelen hogy megbozdítsa a dugót.



2022. okt. 13. 21:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Az az önindító szabadon futója. Egyik irányba elforog, a másik irányba nem.

De miért kell piszkálni azt amit nem ismersz?

2022. okt. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A főtengely csapágyakat csak úgy tudtam kicserélni, ha ezt nyilván le veszem a főtengelyről.

Sok fajta robogón cseréltem már főtengely csapágyat, szimeringet, stb, de ilyen megoldással még nem találkoztam.

2022. okt. 14. 12:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!