Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 4,5M-ért manuális 6-os Gti...

4,5M-ért manuális 6-os Gti golf, vagy 7-es 1.4tsi legyen? Megbízhatóság és értékállóság fontos. Ha nem ezt, akkor mit vennél helyette, ami megbízhatóbb konstrukció?

Figyelt kérdés

Szeretnék nagyon egy kis élményt a vezetésbe, régóta szemezgetek a gti golfokkal, de megfizetni csak a hatosat tudom sajnos.


Viszont aggaszt kicsit, hogy 12 éves autóról beszélünk, átlagosan 120-200 ezer km-rel. Viszont kovácsolt dugattyús a blokk, ha jól tudom.


Ellenben a 7-es 1.4 tsi-nél van több 140le-s dsg is, (nagyon szeretnék dsg-t, de félek tőle, ha megadja magát egyszer). És 7-8 éves autók, facelifttel.



Melyikkel járnék jobban.

Szervizre éves szinten nem szeretnék többet locsolni 300-500 ezer ft-nál.


Sajnos nincs tapasztalatom egyáltalán a tsi motorokkal, nemrég kezdtem el foglakozni az ötlettel.


Ha nem ezt, akkor mit vennél ennyiért?

Benzines, 2013 feletti és minimum 140le.


2022. okt. 18. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:
12%

6-os GTI-ről túl sokat nem tudok, de a benne található EA888 motorcsalád nem a legjobb hírű. A 7-esben található 1.4 TSI EA211 viszont kifejezetten jól sikerült. Nem úgy, mint a hozzá kapcsolt száraz kuplungos DSG váltó.

Szóval ha nem akarsz sem a kúton sem a szervizben sokat költeni, akkor 1.4 TSI-t vegyél kézi váltóval! Sajnos az ár a kínálat alját fedi le inkább, ezért alaposan nézd át a kiszemeltet!

Szerintem érdemes bevenni a Seat Leont is a listába. Sajnos abból és a Golfból is viszonylag ritka a 150 lovas TSI. Octaviában meg csak 150 lovas volt, de az nem egy izgalmas karakter, ezért nem ajánlanám.

Ha sportos kis turbós, akkor

2022. okt. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem befejezni a mondatot. De közben rájöttem, hogy tárgytalan, mert turbós Swift Sport nincs még sajnos ennyiért.
2022. okt. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!