Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Festett már autót valaki...

Festett már autót valaki plasti dip-el?

Figyelt kérdés
Adott egy audi tt amit plasti dip festékkel szeretnék telibe festeni.Az érdekelne,hogy van-e aki már csinált ilyent, és tudna segíteni pár hasznos tippel.

2022. okt. 20. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak hűtőmaszkot csináltam,arra kell figyelni hogy nagyon tiszta és zsírtalan legyen,az elején nagyon vékonyan vidd fel,óvatosan hogy ne follyon meg.Vagy 6-7 réteget fel kell vinni.Aránylag jól sikerült,kicsit többet kellett volna mert vékony lett de lehet rátenni még ugye.

Egész autó azért komoly munka anyagárban is,maszkolásra figyelni kell,én nem mernék elsőnek nekiállni.Bár nem ártasz mert le lehet szedni simán de fóliáztatni is lehet kb 300ezerből ami nem olyan vészes,lehet jobban jársz azzal.

[link]

Ennek a csatornának a videói alapján csináltam,rengeteg van nekik,nézz meg minél többet

2022. okt. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és feltétlenül vegyél fel egy maszkot ha nem akarsz rövid időn belül elájulni
2022. okt. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csináltam már párat. Miért akarod azzal csinálni? Egy fényezés tartosabb, szebb.

Ha van hiba rajta ez alatt is kikell javitani, karc, kavics felverodes, stb, mert átüt. A lényeg 6-8 rétegbe kell fujni, kulonben cumi lesz leszedni. Maszkolast, mihamarabb szedd le róla, esetleg vágd el szikével mert huzni fogja a foliat magával.

2022. okt. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mivel nem vagyok jártas a festésben, mindenképp szakember fogja csinalni.

Nem a hibákat akarom eltakarni,hanem tetszik maga a koncepció, és a végeredmény.a fólián is gondolkodtam, az viszont rá rohad pár év alatt, és elemenként kell javítani,ami elvileg a plasti dip esetében helyileg javítható spray-el(legalábbis ezt olvastam).vannak visszajelzések esetleg hogy mennyire időtálló dolog ?

2022. okt. 24. 06:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem értelek. Ha szakemberrel csináltatod, akkor ő feltehetőleg ért hozzá. Akkor minek akarsz tanácsokat, tippeket kérni? Ki akarod oktatni szakembert, hogy a gyakorin pár random idegen ezeket írta, szóval ezekre figyelj oda, vagy hogy gondolod??
2022. nov. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3as vagyok. 2évet biztosan kibir. Belejavitani nem lehet sprayvel, mivel nem lesz olyan sima a felulete mint szoropisztollyal, illetve ha mar belekell javitani ott elokeszitesi munka is lesz.

Egy jo minosegu folia nem fog rarohadni se feljonni kifakulni vagy barmi ilyen. Azt is szépen visszaszedheto melegites utan.

2022. nov. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Leírtak alapján én mégis inkább a fóliát javasolnám, mindenesetre feltétel a jó fényezés mint alap mindkét esetben
2022. nov. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!