Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor - ABS-el, vagy nélküle...

Motor - ABS-el, vagy nélküle inkább?

Figyelt kérdés

Full kezdő motoros leszek, de nem akarom "kicsivel" kezdeni, tudom tudom.... de már vagyok olyan idős hogy legyen önkontrolom.


A lényeg az lenne, hogy én ABS-es motorra gondoltam, mert az mégiscsak hülyebiztosabb, ha beparázol mert kifordul eléd valaki stb és belemarkolsz a fékbe, akkor mégse katapultáljon. De úgy látom a mai napig nem egy elterjedt dolog ez az ABS, van ennek valami oka?



2022. okt. 31. 14:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Ennek semmi köze nincs az önkontrollhoz. Autóba is tök mindegy, hogy 18 évesen, vagy 40 évesen ül először az ember, attól még ugyanolyan nehézkes lesz a tanulás. A vezetés egy rutinfeladat, reflex szükséges hozzá, amit a tapasztalat ad. Semmilyen tudás, vagy "önkontroll" nem helyettesíti a tapasztalatot.


A motorozásra pontosan ugyanez igaz, a különbség csak annyi, hogy a tapasztalat hiánya sokkal veszélyesebb. Nyilván te az egekig magasztalod magadat, szóval nem meggyőzni szeretnélek, hogy kisebb motorral kezdj, én csak azt mondom, hogy majd amikor repülsz fejjel előre, lehetőleg ne az én autómba csapódj, köszi.

2022. okt. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Elég egyszerű az oka: drágább. Valamint motorkerékpároknál jóval később kedztek el foglalkozni az ABS gondolatával is, mint autóknál, tehát a használt piacon is emiatt jóval több ABS nélküli motor található.
2022. okt. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
#1 egekig magasztalom magam ?! Öreg te valamit nagyon benéztél :D Olyan leszek mint kezdő b*zi a szaunában, és félni fogok tőle, de akkor sem érdekel ki mit mond, ezt akarom és kész, ha meg belehalok hát ez van, gyalog is meg lehet halni... Ez lenne neked a magamat egekig magasztalás? Bruh :D
2022. okt. 31. 14:52
 4/23 anonim ***** válasza:
Ha szeretnél, akkor nyugodtan vehetsz ilyen motort, de rutinon az az elvárás, hogy megtanulj progresszíven fékezni, vagyis először a hátsóval, majd az elsővel, amit fokozatosan terhelsz, miközben a hátsót meg engeded el. Ha jól csinálod akkor nem csúszik meg a motor. Meg vizsgán eleve nem csúszhat, és az ABS recsegését se hallhatja a vizsgabiztos.
2022. okt. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Nekem ABS nélküli motorom van, párszor volt, hogy besatuztam a féket, mivel elég széles gumi van rajta így igazából van időm észbe kapni, hogy leblokkolt a kerék és felkéne kicsit engedni a féket mielőtt borulás lesz, virsligumis motornál ez nem opció.

De én is jobban örülnék, ha lenne benne ABS, de eddig is megvoltam nélküle szóval igazából mindegy is.

2022. okt. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Kanyar ABS-szel.
2022. okt. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
turbo hayabusa
2022. okt. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

ABS. Ha megteheted, akkor mindenképpen ABS. Vezetéstechnikai tréningeken is elmondják, hogy persze, ott megtanítanak kikötött ABS-es motorral vészfékezni, de saját motoron nagyon is érdemes. Az enyémen pl. nincs, mert fontosabb volt, hogy körlámpás legyen, és valóban, akármennyit gyakoroltál ellenőrzött körülmények között, a pillanat hevében simán berántod a féket és kész a baj - az más kérdés, hogy más technikákkal még lehet korrigálni.


ABS, kipörgésgátló és dual fék ebben a sorrendben a világ három legjobb találmánya közúti motorozásra, persze nélkülük is lehet élni. Az önkontroll majd elpárolog hamar, én kisebbel akartam kezdeni, mint amit végül vettem, rekord 1,5 hónapig tartott az önkontroll.

2022. nov. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Amúgy ha kifordul eléd valaki féktávon belül, hiába az ABS. Ott inkább azt mérlegeled, milzen pályán kerülöd ki, és fékezés helyett egyből az elkerüléssel foglalkozol. Amit semmi technológia nem fog kiváltani, az a technika, el kell menni tréningre eleinte sokszor, aztán évente legalább egyszer.
2022. nov. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
A sima ABS nagyon 2021. Mai motorokban már kanyae ABS van.
2022. nov. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!