Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy hónap állás után hogyan...

Egy hónap állás után hogyan töltsek motorolajat az autómba?

Figyelt kérdés

Kevés motorolaj van benne. (Sajnos eszi az olajat)

Indítsam be, picit menjek vele, leállítom, kb. pár perc szünet után tölthetek bele?

Vagy egyszerre így hideg motornál önthetek bele?

Sajnos mindkét verziót hallottam már hogy először is kicsit melegnek kell lennie a motornak, és miután leállítottuk pár percre utána mehet a töltés, meg van az a verzió, hogy csakis hideg motornál, most akkor melyik?


Én általában meleg motornál, pici szünet után szoktam tölteni, de most jelenleg egy hónapot állt az autó és ezért nem tudom mit tegyek.



2022. nov. 5. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Hidegen nyugodtan töltsd szintre az olajat.
2022. nov. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
91%

És ha azt mondom hogy semmi jelentősége nincs?

Ha mész most vele 10 km-t, akkor nagyságrendileg szerinted mekkora kopás éri a motort ha 3 liter olaj van benne, meg ha 4 liter van benne?

...

2022. nov. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

A hidegen töltés a legjobb. Felesleges beindítani, semmivel nem lesz jobb ha langyos, vagy meleg. Teljesen értelmetlen.

A meleg motor esetleg azért praktikus, mert a beöntött olaj előbb folyik le a teknőbe.(öt perccel előbb)


Szóval ne indítsd be, úgy hidegen tölts bele annyit, amenyit a nívópálca szerint kell

2022. nov. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tanultam hogy legjobb hidegen mérni az olajszintet és tölteni is.

Igy szoktam csinálni.

2022. nov. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2022. nov. 6. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!