Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Körülbelül mennyibe kerülhet...

Körülbelül mennyibe kerülhet egy 2001-es Suzuki Swift Sedan alváz javítása?

Figyelt kérdés

Idén tavasszal volt műszaki és a szerelő javasolta, hogy csináltassuk meg, mert nem biztos, hogy két év múlva is átmegy a vizsgán.

A szerelő alánézett, de csak pár hét múlva tudja elvinni.

Faggattam az árról, de annyit mondott, hogy nem olyan vészes és két-két alkatrész kell. az egyiknek darabja 17-18 ezer/db. a másik küszöb 7-8 ezer/db. Vidéken élünk és nem ismerem ezt a fiatal srácot.

Tudom, hogy szerelője válogatja, de azért aki csináltatott már ilyesmit mostanában annak mennyibe fájt?



2022. nov. 16. 21:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Erre nem lehet összeget mondani, ugyanis attól függ, hogy mennyi a javítani való, hol talál olyan pontokat a szerelő, ahová hegeszteni tud.

Az alváz javítások összege rettenetesen sok is lehet, arról a veteránozók tudnának mesélni, pláne amikor úgy gondolják, hogy fillérekből újjá lehet építeni egy rozsdás autót.

indulj ki abból, amit a szerelő mondott, de mielőtt elkezdené, azt tisztázd vele, hogy mennyi is lesz a vége, nem akarsz plusz költségeket.

2022. nov. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor csináltad meg ha a hátsó bekötési pontok nem rohadtak porrá, a nagy szilentnél szokott leszakadni és kiforudl a kerék. Ha ott ép a lemez akkor érdemes költeni rá, 100-200 ból megáll alvázvédelemmel együtt. Nekem 80 volt de csak a kszöb taposó pufferja volt lyukasra rohadva minden más jó.
2022. nov. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ne költs rá, ezeket az első generációs swifteket 20+ évesen már csak a vasoxid tartja össze. Fölösleges nekiállni, mert nem fog tudni mihez hegeszteni...
2022. nov. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 veterán vas ***** válasza:
59%

Kérjél pontosabb infókat a szerelőtől, mert így az 10ezertől a több100 ezerig bármilyen tétel szóba jöhet.


/mellesleg a swift sedan nem alvázas/

2022. dec. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Akkor mi? lábbal hajtós? Szerintem van alváza. Bölcsője nincs, nyúlvány van keresztlengőkarral.
2022. dec. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem alvazas. Onhordo karosszerianak hivjak, max padlolemeze lehet.
2022. dec. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még ilyet. Önjáró hajóról már igen XD
2022. dec. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Alvaza a teherautoknak van ill az kriginal terepjaroknak.

A szemelyautoknak, beleetve az utcai terepjarokat is, onhordo kasznijuk van.

2022. dec. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 veterán vas ***** válasza:

Na akkor mégegyszer:

A swift nem alvázas.

Ahogy a Fábia, Octavia, SuperB, Passat, Vento, Golf, Maruti, Twingo, Panda, Uno, és órákig sorolhatnám.

Sokkal egyszerűbb lenne fölsorolni az alvázas személyautókat:

pl. a Wartburg...... és nem is tudok mást mondani.

2022. dec. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A többség tudja, hogy a személygépkocsik többsége nem alvázas, de a köznyelvben benne maradt az "alváz javítás" kifejezés, azon én nem szoktak rugőzni, tudom, hogy azt jelenti, a karosszéria alsó részén javítanak valamit.
2022. dec. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!