Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Xenon izzó csere áramütés?

Xenon izzó csere áramütés?

Figyelt kérdés

A halogénekkel ellentétben a xenon fényszórónál több piktogram is felhívja a figyelmet az áramütés veszélyére, illetve hogy a cseréhez vigye szervizbe a kocsit a tulaj.

A halogénnel ellentétben a xenon fényszóróknál van bármilyen plusz veszélye az áramütésnek? Oké nyilván gyújtáson és felkapcsolt fényszóróval nem nyúlunk hozzá ez alap de azon kívül? Internetes videóban láttam olyat hogy valaki szigetelt kesztyűvel nyúl csak be az izzóhoz illetve a kábelhez. Ez szükséges? Leállított autónál, lekapcsolt világításnál van feszültség? Bár gondolom akkusaru levétele után semmi, kondenzátor vagy ilyesmi miatt.



2022. nov. 17. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel nagyfesszel gyújt, előfordulhat némi csípős feszültség a foglalaton. Nem szabad hozzányúlni, csak a szigetelt és üveg részekhez.
2022. nov. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Halogénnél mindnehol 12V van. Ha belenyúlsz, sem fog megrázni. Xenonnál a trafó nagy feszültséget állít elő, ami már megcsíphet. Ezért lekapcsolt fényszórónál, levett gyújtásnál érdemes vele operálni.

Én már cseréltem xenon fényforrást és túléltem. A kezelési útmutató szintén azt írta, hogy vigyem szervizbe. Én ezt annak tudtam be, hogy a fényforrás cseréjéhez ki kell venni a komplett fényszórót. Különben nem férsz hozzá. Ezzel pedig le kell venni a lökhárítót. Ez nem kifejezetten alap felhasználói művelet, de ha van egy kis műszaki érzéked, nem kifejezetten nehezebb mutatványi, mint pl egy olajcsere.

2022. nov. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
#2 Hát igen, lehet ezért hogy szét kell bontani hozzá a kocsi elejét.
2022. nov. 18. 06:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!