Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fékezésnél sípoló hangot mi...

Fékezésnél sípoló hangot mi okozza?

Figyelt kérdés

Komplett hátsó fékbetét féktárcsa cserén vagyok túl.

Fékezésnél sípoló, sivító hangot hallani. Legfőképpen alacsony tempóról fékezve pl dugóban guruláskor. Nagy tempóról fékezve csak ritkán.

Szerelő azt mondta, még össze kell kopnia az alkatrészeknek. Azután megszűnik.

Nektek mi a véleményetek?


Astra G 2003



2022. nov. 19. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Össze kell kopnia az alkatrészeknek.
2022. nov. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Ugyan azt tudom mondani, mint a szerelő, be kell kopnia és összeállnia.

De ha tárcsaféked van és olyan jellegű fékbetét került bele aminek a szélén nincs letörés az általában zajosabb

2022. nov. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Előtte is sípolt? Nem? Akkor nincs para.

Ha előtte-utána is sípolna akkor be van rohadva kissé a dugattyú és szorul a fék.... felmelegszik és attól sípol.

Én is így jártam tavasszal.

2022. nov. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
Az olcsó utángyártott fékek is okozhatnak sípolást.
2022. nov. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek!

Előtte nem volt síp, a csere után lett. Egy hete volt a csere, azóta olyan 400 km-t mentem vele.

2022. nov. 19. 13:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott, de csak amikor lehűl az idő. Nem vagyok egy műszaki zseni, de tényleg csak akkor ha lehűl 🙂
2022. nov. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet a szerelőd lespórolta a rézpasztát a fékpofa hátujáról, ugyanis a csikorgás sokszor azért van, mert fékezéskor elkezd mocorogni a fékpofa fém része a dugattyún, és ez adja a csikorgó hangot. Az én autóm is sokáig csinálta, miközben több betétet is kipróbáltam, ráadásul csak a jobb első. Pasztázás is csak ideiglenes megoldás volt, és a végén kompletten fel lettek újítva a féknyerek, azóta pedig tökéletes csendben teszik a dolgukat.
2022. nov. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!