Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban bűncselekmény kategóri...

Valóban bűncselekmény kategória lesz a gépjármű teljesítmény növelése (zugműhelyekben, dokumentálatlanul)?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket, ahol ezt boncolgatták. Hogy végre megírták a javaslatot amit hamarosan be is nyújtanak az aktuális szervekhez.


- adócsalás (jelenleg kevesebb teljesítményadót fizetnek)

- közúti veszélyeztetés (a fékrendszer alkalmatlan, nem elégséges az emelt teljesítményhez).

Stb.


Igaz lehet, vagy egyszerű clickbait?


2022. nov. 20. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Remélem igen.
2022. nov. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Adná isten...
2022. nov. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Zugműhelyben eddig sem járt érte dícséret ha megfogott a rendőr.
2022. nov. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hypno ***** válasza:
61%

Fogalmazzunk úgy, hogy van aki szeretné és komolyan dolgozik is rajta, hogy az elképzelése megvalósuljon.


Egy javaslattól a hatályos törvényig elég hosszú és rögös út vezet.

2022. nov. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem hallottam még eddig róla. Először azért ott kezdeném a helyükben, hogy kiszedném azt a rengeteg autót a forgalomból, amik leromlott állapotuk miatt nem alkalmasak a közúti közlekedésre. Ezekből sokkal több van. A műszaki vizsga továbbra is formalitás sajnos.

A másik, hogy itthon rohadt nehéz bármit legalizálni. Legyen megteremtve a feltétele annak, hogy bizonyos jóváhagyott komponensek beírathatók legyenek egyszerűen a forgalmiba, pl. a jó minőségű sportfutóművek.

Egy egyszerű chiptuning nem igényli azért a fék fejlesztését. Lehessen jegyzőkönyv alapján beíratni a forgalmiba mondjuk 15-20% módosítást, és én szívesen befizetem a többlet adót. Persze tiltani és büntetni sokkal egyszerűbb, mert nem kell hozzá érteni semmit, csak leírni, aztán beszedni a büntit.

2022. nov. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!