Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi erről a véleményetek?

Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés
"B" kategóriás KRESZ-vizsgán van egy kérdés, úgy szól, hogy célszerű-e a motort az előírtnál magasabb oktánszámú benzinnel üzemeltetni? A helyes válasz, hogy nem, mert drágább, és a motor üzeme nem lesz kedvezőbb. Tehát fölösleges a drágább benzint használni.

2022. nov. 20. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Ez így van, attól, hogy 1-2 ember azt magyarázza, hogy Ő aztán érzi, hogy jobban megy a magasabb oktánszámútól, az mind vadbarom. Nem véletlen van leírva, hogy mi kell az optimális üzemeltetéshez, amivel el fog működni a kocsid, teljesen jól. Egyedül a km-hez kötött előírt cserék azok, amiknél nem árt hamarabb csinálni az előírtnál.
2022. nov. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Alap esetben nem érdemes jobb benzint használni, azonban vannak olyan (tipikusan drágább) autók, amik képesek utána állítani az üzemi értékeket a magasabb oktánszámú benzinhez, de ha nem a magasabb oktánszámhoz készült a motor, akkor ez csak a kisebb pazarlást jelent.

Saját tapasztalat:

Vettem egy kicsike autót (használtan). Eleinte nagyon csörgött 95-ös benzinnel. Kiautóztam egy tank 100-asat, azóta tökéletesen megy az előírt 95-össel is.

2022. nov. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező. Ez az igazság ami ott neked le van írva


Pénzelbaszás nagyobb oktánszámú benzint használni, a gyári előírást kell tartani és kész.


Amita #2 es ír meg egy nagy baromság.

Van olyan autó amiben valóban kell a 98 as benzin, de ott ezt gyárilag előírják.

Az hogy "csörög" egy motor a 95 ös benzintől ami egyébként a gyári előírása az meg blőddség.

Már csak azért is mert a kb 20 évnél nem régebbi autókban van már kopogás érzékelő, ha észleli a kompressziós égést akkor állít a befecskendezésen, gyújtáson és megszünik.



Csak a hülyék hiszik hogy jobban megy a drágább benzinel az autó:)

2022. nov. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Tényleg van ilyen hogy a KRESZ vizsgán ilyen kérdést feladnak??

Atyaisten, ezt még nem hallottam!


"A helyes válasz, hogy nem, mert drágább, és a motor üzeme nem lesz kedvezőbb. Tehát fölösleges a drágább benzint használni."


A csóróságot nevelik az emberekbe, mert nehogy azt vegye mert "drágább" és csak az "ócsót" vegye mindig.

Tiszta szégyen!

2022. nov. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szimpla szövegértés. Azt kérdezi a kérdés, CÉLSZERŰ-E. Akiben van minimális gazdasági érzék, ami amúgy szinte elengedhetetlen a mai világban, annak nem célszerű. Az más kérdés, hogy minden motoros ismerősöm 100-ast tankol, mert meg van győződve róla, hogy jobb a motorjának, és nem sajnálja erre a pénzt. Én 95-öst tankolok, de a motoromba én sem számolom, mennyit tankolok, csak információ gyanánt csekkolom a fogyasztását, nem a hobbimon fogok spórolni. De nem lenne célszerű folyton prémiumot tankolni, amikor a gyártó megmondta, hogy a mai E10-est ez a típus elbírja, és a szerelőm is azt mondta, hogy elég télire 100-assal tankolni, de akkor sem baj, ha nem azzal van tele a tank, csak jusson belőle a karbiba.


Tehát egyetértek a válasszal, az más kérdés, hogy vajon ilyen kérdésekkel kell-e kitölteni azt a 75 kérdést.

2022. nov. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!