Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik tengelyre tegyem a...

Melyik tengelyre tegyem a téli gumikat ha csak 1 pár van használható állapotban? Előre vagy hátra?

Figyelt kérdés
Sajnos észrevettem hogy a 4 kereken amin téli gumi van az egyiknek kiszakadt az oldala. A többi téli gumis kerék az nem szakadt csak pici repedések vannak rajtuk. Az egyik folyton leereszt ha felfújom. Így csak 2 kereket tudok felrakni amin téli gumi van az autóra. Opel Astra az autó elöl hajt

2022. nov. 22. 17:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Leginkább sehová, mert ha négyből kettő ilyen gyászos állapotban van, akkor a másik kettő is tuti, hogy szar.
2022. nov. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%
Az elejére tedd, aza kormányzott és a hajtott is.
2022. nov. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
79%

??

Venni kell másik két téli gumit, aztán az újakat előre, a régieket hátra.

2022. nov. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Igen tudom nem a legjobb állapotúak de sajnos sok volt a kiadás és a fűtés is drága, néztem új téli gumikat de nagyon drágák lettek, talán jövőre veszek.
2022. nov. 22. 17:49
 5/23 veterán vas ***** válasza:
94%

Nem szerencsés ha "vegyes" a gumi felhozatal, de ha már nagyon muszáj, akkor legalább párban legyenek.

Akad aki a kormányzott kerékre teszi a használhatóbb gumit, de van aki a hajtott kerékre esküszik.

Az Astrával mázlid van, mert minden elöl van. ;)

2022. nov. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Már bocs, de két gumi az 40 ezer Ft és annyiból már jó minőségűt kapsz.

Gumiszerelés 10 ezer Ft és akkor lehet sokat mondtam, ennyiből már fel is rakják.

Ha nincs 50 ezer forintod az autód legfontosabb részére, akkor legszívesebben azt mondom, hogy így ne használd a kocsit.

Nyilván azt sem most tudtad meg, hogy a két téli használhatatlan. Azt látnod kellett már akkor, amikor tavasszal levetted.

2022. nov. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Inkább térj át a tömegközlekedésre, mert ez így életveszélyes.
2022. nov. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
89%
Banánra már nem telik? Értem én, minden drága, de ezen a 4 tenyérnyi felületen múlik a te életed és másoké is, ha valamin, akkor a gumin tényleg ne spórolj
2022. nov. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Értem én, hogy minden drága és nincs pénz, de az életeddel játszol. Legyél őszinte magadhoz: megéri? Szerinted akkor hogy fogsz majd állni anyagilag, ha nagyobb (országút, autópálya) sebességnél szétrobban az egyik szar gumid és belebukfencezel az árokba? Gondold végig mennyibe kerül egy szett gumi átszereléssel együtt, aztán gondolkozz el rajta, hogy ezzel buksz többet, vagy pedig azzal, ha hetekre/hónapokra kiesel munkából (az esetleges kezelések költségéről nem is beszélve, abba meg már bele se menjünk, hogy a baleset után fizetned kell az államnak is a helyrehozási károkért, a roncs elszállításáért, esetleges vétlen emberek sérülései, stb). Na vajon melyik a drágább...


Két dolgon nem szabad spórolni SOHA: abroncson és féken. A két valós opció az az, hogy összeszorítod a fogad és összekaparsz annyi pénzt, amennyibe kerül a csere, vagy pedig leteszed az autót.

2022. nov. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Tudjuk hogy drága. De gondolj arra ha balesetet okozol ez miatt az sokkal drágább lesz.
2022. nov. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!