Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Goodyear Vector 4 évszakos...

Goodyear Vector 4 évszakos gumiról tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A kérdésben említett 4 évszakos gumiról kinek mi a véleménye, tapasztalata?

Használható nyáron 30 fokban illetve télen -10 fokban is?


Saját autóra gondoltam ezt a típusú 4 évszakos gumikat.


2022. nov. 25. 12:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne hogy +40 fok és -20 fokban is használható.
2022. nov. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1es: Neked esetleg van tapasztalatod négyévszakos gumi használatával kapcsolatban?
2022. nov. 25. 13:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem sokáig csak nyári volt, azzal se volt semmi bajom, de tavaly tettem fel 4 évszakost és ez is jó.
2022. nov. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Goodyeart soha többet nem veszek. Vector 2. generációja volt az autón, amit nyáron vettem. 4 évesek lesznek a gumik, és ki kellett dobni. Az első kerékről töredeznek le a mintablokkok. Vizes úton harmadikban elkapar, gyakorlatilag veszélyes mértékben elvesztette a tapadását.

Előtte nyárival szívtam meg(Eagle F1 as. 3), azt újan vettem. Mintha taknyon ringatózna az autó. Az oldalfal vékony, sérülékeny, és semmi tartása.

2022. nov. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Még annyival kiegészíteném, hogy én egyébként 4 évszakos párti vagyok. Vredestein Quatrac mellett döntöttem. Volt korábban Quatrac 3, van a családban több autón Quatrac 5, és eddig nem volt rá panasz. Én most az újat vettem, aminek simán Quatrac a neve. Augusztus végén került fel, így a legnagyobb kánikulában még nem tudtam tesztelni, és még a tél is hátravan, de eddig nem tudok rá rosszat mondani. Sajnos az csak évek múlva derül ki, hogy kopás és öregedés szempontjából mennyire jó választás.

A másik jelöltem a Michelin Crossclimate 2 volt, de úgy gondoltam, hogy nem annyival jobb, mint amennyivel drágább, és még nem tudom, tartósan marad-e az autó vagy a jelenlegi kerékszett. A Hankook négyévszakosa is jól teljesít, de felhasználói vélemények alapján zajos, ezért elvetettem.

2022. nov. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Előtte nyárival szívtam meg(Eagle F1 as. 3), azt újan vettem. Mintha taknyon ringatózna az autó. Az oldalfal vékony, sérülékeny, és semmi tartása."


Érdekes, mert nekem is ez van fent már 5 éves. Sőt az előtt az elődje: Asymmetric 2-t használtam és az is tökéletes volt. A mostanival voltam vezetéstechnikai tréningen és ott is jól teljesített. Soha nem jön zavarba az autó, úgy fordul mintha sínen húznák. A másik autómon Bridgestone van. Na az egy katasztrófa ehhez képest!

2022. nov. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6: Érdekes, talán méretfüggő lehet. Tyrereviews oldalon is sokan panaszkodnak erre. Nekem 225/45 R17 volt, ráadásul XL verzió. Ehhez képest egynek kiszakadt az oldalfala, egy szálszakadásos lett, autópályán pedig imbolygott az autó a gumikon. A kormányreakció fika volt, pedig egy Octavia RS-en volt. A kiszakadtnál megmértem, 3 mm vastag volt az oldalfala. A "noname" Saetta téli sportosabb volt 205/55 R16 méretben, és a Quatrac is sokkal reszponzívabb ugyanebben a méretben, pedig már nem is RS-t hajtok.
2022. nov. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7, szintén 225/45 R17, nem egy ritka méret. A 2. generációs volt nekem XL. Azzal csak annyi negatívumot tapasztaltam, hogy bizonyos sebességnél dübörgött. Igaz ehhez lehet az is hozzájárult, hogy gyárilag sport futóműves volt az autó, elég kemény adaptív lengéscsillapítókkal. A 3. generációs már sima volt. (Ugyan ez a méret, ugyan erre a gyári felnire került.) Azzal már nem volt ilyen gond. Autópályás ingázásra, 200 km-es etapokra használtam én is.

A másik autón már várom, hogy elkopjon a Bridgestone és ledobhassam. Az Eagle F1 Asymmetric aktuális generációját fokom rá venni.

2022. nov. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 Vélemények ?
2023. márc. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!