Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi értelme van az európai...

Mi értelme van az európai tompított fényszórók vetítési képének?

Figyelt kérdés

Mint tudjuk, az európai szabályozás szerint asszimetrikus vetítési képet használunk, ami jobbra felfelé megtöri a fényt. Nem igazán találtam azonban információt arról, hogy ez miért alakult így ki, és mi lenne a gyakorlati haszna.


Személy szerint engem elég sokszor zavar, hogy többsávos úton, ha elhalad valaki mellettem bal oldalról, akkor a fényszórója telibe világítja a visszapillantómat, vagy ha folyamatosan megyek a külső sávban, akkor akár hosszú perceken keresztül is vakíthat, sokszor az autó komplett hátulját megvilágítva. Ez főleg xenon, vagy LED fényszórók esetén jön elő, amik nagyon erős fénnyel rendelkeznek. Én is észrevettem a saját fényszórómon, hogy milyen magasra felmegy jobb oldalt a fénnyaláb, pedig rendesen be vannak állítva. Igazából ezen még az automata fényszóróállítás sem segít, mert nem a vízszintes határvonallal van a gond.


Ilyen szempontból én ésszerűbbnek tartom az amerikai vetítési képet. Náluk is meg van törve a fénysugár, de aztán egyenesen végződik, így nem vakíthat annyira: [link]


Valaki esetleg tudja az okát?



2022. nov. 26. 17:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem fontosabb, hogy előre jobbra jól lásson a sofőr, pl. előbb észrevegyen egy szarvast aki épp át akar szaladni az úton vagy egy kivilágítatlan embert minthogy egy egy esetben vakít oldalról, erre amúgy megvan a megoldás, sötétíthető tükör, ha ennyire zavar vegyél olyan autót amiben ilyen van.
2023. jan. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Még most sem érted, hogy kiemeled???
2023. jan. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Látom sikerült elkerülnie a figyelmedet annak a fél oldalt kitöltő elemzésemnek, melynek végén leírtam a konklúziót, és azt is, hogy CSAK AZÉRT EMELEM KI hogy több emberhez eljusson az információ. Gratulálok, így tovább!
2023. jan. 23. 11:58
 14/15 anonim ***** válasza:
43%

Az nem elemzés, hanem beteges szófosás.

A nércisztikus pszichopaták képtelenek elfogadni, hogy valaki valamit náluk jobban tud. A tényekkel nem tudnak mit kezdeni, valótlan állításaikat hamis tényekkel igyekeznek alátámasztani.


Ezzel az edukálós dumával már csesztek ki innen embert, mert annyit trollkodott. Nem értettél belőle? Megint visszajöttél?

2023. jan. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem ennek a válasznak a lényegét. Szófosásnak tűnhet valóban, ha csak a terjedelmét nézed, és nem olvasod el. Most te vagy nem olvastad el, és csak ideböfögted a véleményed, amit egy műszaki jellegű témánál így szerintem nem tekinthetünk különösen mérvadónak, vagy elolvastad, és valamelyik részével nem értesz egyet. Ez esetben adott a lehetőség, hogy idézőjelben bemásolva leírd, hogy pontosan mit állítottam valótlanul, vagy mivel nem értesz egyet. Ha csak szimplán zavar, hogy kifejtettem a témát, amibe jó pár órányi kutatást belefektettem, kérlek görgess tovább. Platformtól függetlenül ez minden normális helyen így működik, én az összes állításomat forrással igazoltam, a cáfolásaimra is adtam magyarázatot. Ha valaki valamit jobban tud, akkor nyugodtan írja le, és támassza alá valamivel az indoklását. Amíg nem jön valaki, aki bizonyítékot hoz az állítás megcáfolására, addig az a verzió lesz az "elfogadott". Szerintem ez így korrekt.


Az pedig, hogy kit miért tiltottak ki szerintem legyen mindenkinek a saját problémája, mert hogy nekem semmi közöm hozzá, az biztos. Ha az adminisztrátorok úgy ítélnék meg, hogy problémás vagyok, feltehetőleg évek óta nem lennék már itt. Már pedig itt vagyok.

2023. jan. 26. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!