Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel f astra 2001 1.6 8v...

Opel f astra 2001 1.6 8v Langyos a fűtés!Mitől lehet?Termosztát?Milyen megoldások vannak h egy két hibát ki lehessen zárni?

Figyelt kérdés
2022. nov. 28. 08:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hideg a motor? Langyosra van állítva? Nulla információ nélkül honnan kéne megmondanunk?
2022. nov. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 krwkco ***** válasza:

A hűtővíz eléri-e a szokásos hőmérsékletet? Bemegy a normál tartomány közepébe?

Azt látod a hőmérőn, amikor a termosztát először nyit? Kicsit visszaesik a hőmérséklet. (Nem mindegyik autón látni.)

2022. nov. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Termosztát, kevés hűtőfolyadék, levegős rendszer, eldugult fűtő radiátor, beragadt fűtéscsap, szoruló terelő lapátok, mechanikus hiba a fűtés konzolnál, vízhőfok jeladó...

Válogass. Vagy adj több infót.

2022. nov. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
25km megtétele után sem olyan meleg mint eddig volt a motor tér az meleg!A víz csövek is melegek.Cseréltem benne gombát mert hol mutatta a vízfokot hol megsemm mozdult.Ami most van benne az meg 2-3km és már 90-on van a víz.A fütés gomb az max-on van
2022. nov. 28. 09:26
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

A termosztátnak ehhez semmi köze, mert a fűtésnél mindíg kering a folyadék és csak a nagy hűtőt zárja le.

HA már 40 fokos akkor még nem nyit a termosztát , de már érezhető a melegebb levegő.

Megkell tapogatni a bemenő és vissza menő csöveket a fűtéshez, sokat elárul ez.

De még lehet a légterelők is elhajolva, kiakadva vannak.

2022. nov. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mit kell nezni a csöveken h hideg vagy meleg,kemény vagy benyomható?
2022. nov. 28. 09:45
 7/13 anonim ***** válasza:

A bemenő és a kimenő cső ha hasonló meleg akkor jól kering benne a víz.

Azt nézd meg.

2022. nov. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 krwkco ***** válasza:
36%

"A termosztátnak ehhez semmi köze, mert a fűtésnél mindíg kering a folyadék és csak a nagy hűtőt zárja le."

Akkor lehet gyenge fűtés a termosztát miatt, ha pl. egy utángyártott túl nagyra nyit és sok víz megy a hűtőbe, az utastérbe meg alig.

Nem állítom, hogy itt ez a baj, vagy hogy gyakori lenne, de nekem már volt ilyen problémám. Arról lehet felismerni, hogy a fűtés fokozatosan melegszik, de a termosztát nyitásakor (ha ez látszik a hőmérő mozgásán), lelangyosodik.

2022. nov. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tegnap elvittem szerelőhöz megnézte a csöveket azt mondta h termosztát csere.
2022. nov. 29. 04:18
 10/13 krwkco ***** válasza:

Annak ellenére, hogy a 8-asban azt írtam, hogy a termosztát is lehet néha ok, kiváncsi vagyok, hogy beválik-e.

A szerelők többnyire a termosztáttal kezdik, akármi baja van a hűtőrendszernek.

Egyébként tavaly télen jó volt a fűtés ezzel a termosztáttal? Vagy akkor másik volt benne?

De mivel a szerelő feltehetően teljesen leereszti a hűtőfolyadékot, talán át is öblíti a rendszert. Meg utána talán alaposan légtelenít. Úgyhogy ezek is hozhatnak javulást.

Majd írd meg, hogy mi lett és tartós volt-e.

2022. nov. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!