Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A benzinkutak meg tudják...

Z___O kérdése:

A benzinkutak meg tudják mahinálni a mérőket, hogy több üzemanyagot mutasson, mint amennyit valójában kiad?

Figyelt kérdés

1,5 hónap alatt kétszer is tele tankoltuk az autónkat és mind a kétszer ugyan annyit mutatott előtte a mutatónk és az egyik kúton majdnem 50 liter belement, a másiknál pedig kb 45.

Valaki más tapasztalt ilyet?

Persze lehet, hogy csak a mutatónk nem pontos, de azért érdekes, hogy az 50 literes tankba, ami nem volt üres, majdnem még 50 belement. Jártunk már úgy, hogy tényleg nagyon kevés volt benne, folyton lassult az autónk, meg minden, alig jutottunk el a kútig. Akkor ment bele annyi, mint amennyit nem rég tankoltunk.

És nem magánkút.



2022. nov. 30. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem.
2022. nov. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Most nem azért mondom, de az csak feltűnne mindenkinek ha 5 literrel többet vagy kevesebbet kapna... :D
2022. nov. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
Igen, de nagy a lebukás esélye és súlyosak a következmények.
2022. nov. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

én mult héten tankoltam egy nagyon gyanúsat, eddig 15 év alatt ez a masodik ilyen eset.

Saccra olyan 6-7 literrel "ment bele" több, mint ami reális.

Néha van olyan, hogy kesőbb kattan a pisztoly, de azt a szintjelzőn is látom, mert a max fölött még bőven tud mutatni. Ez most nem olyan volt. A spritmonitor is "meglepődött" :)

2022. nov. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Igen, rengeteg olyan cikk vn a neten, hogy.miért tudsz többet tankolni🤦‍♂️
2022. nov. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Rosszul mutatja az autótok , ez azért van.

Nem lehet átállitani semmit mert mindennek nyoma van digitálisan.

2022. nov. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

2-es

Igen, nekem is azért gyanús, hogy nem piszkálnák meg, de ki ellenőrzi ezt egyébbként?


4-es

Én is kattanásig szoktam, persze van, amikor előbb kattan gondolom a bent lévő nyomás miatt, ha teljesen benyomod nem tud levegőt ereszteni, de egyébbként lehet hallani is, amikor már a vége fele jár ilyen fortyogó hangon, hogy mindjárt tele.


5-ös

Gondolom szarkasztikus voltál, interneten néha nehezen jön át


6-os

Az, hogy nyoma van, nem jelenti, hogy nem lehet. És nem kell nagyban átállítani, kb 1 literrel többet nem nagyon vesznek észre.


Csak azért gyanús még mindíg, mert amikor egyszer tankoltunk ennyit, akkor már annyira üres volt a tank, hogy folyton lassulgatott az autó, most ilyen egy pillanatra sem fordult elő.

De köszi a válaszokat.

2022. dec. 1. 07:16
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 110 literes tankba tankoltam 117 litert Belgiumban. Már dadogott a motor az üzemanyaghiánytól. A mérő le van plombálva, ahhoz nem nyúlhat a kutas, emellett pár havonta ellenőrzik őket, a kiadott mennyiséget és az üzemanyag minőségét is tesztelik.
2022. dec. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Ez így igaz, azért nem nagyon szeretik ha kannázol mert ott kiderül.

Én nem kannáztam de amikor multkor tankoltam már ment a számláló mire elkezdett tölteni, szóval kb fél litert tuti minden alkalommal lecsalnak.

2022. dec. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
48%

Nem, kemény szabályok vannak és ellenőrzik is elég gyakran, a mennyiség és a minőség pontosságát is. Még arra is figyelnek, hogy a kútoszlopok mellett tökéletes vízszintbe legyen az aszfalt, hogy véletlen se lehessen dőlésszöggel se trükközni.


Legtöbb esetben hőtágulás, pontatlan mutató az autóban, vagy simán csak a vevő szerencsétlenkedése, rossz memóriája miatt keletkeznek ezek az "anomáliák", amik aztán kiváltják a paranoiásabb fajtából a "mindennel le akarnak húzni" fóbiát.

2022. dec. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!