Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a legrosszabb motorhiba...

Mi a legrosszabb motorhiba ami előjöhet egy autónál olajfogyasztással együtt?

Figyelt kérdés

Gondolok pl. arra ha,

- motor kopott akkor akkor mennyire eheti az olajat?

- szelepszár szimeringes

- olajlehúzó gyűrű repedt/törött

- hengerfejes

meg stb.

Csak egy általános kérdés, érdekel hogy mi mivel jár meg stb.



2022. dec. 2. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
A legrosszabb olajfogyasztas amit láttam az egy opel astra ecotech motoros volt 500 km-enkent 1 liter olajat evett.
2022. dec. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Simán benyelhet 200 km 1 litert is vagy többet, ha olyan szar. 1000 km/ liter fölött érdemes megcsináltatni véleményem szerint, hacsak nincs olajfinomítód. 1 liter olaj manapság 2000 forint körül kezdődik. A benzinköltséget azért az megtolja, aztán még gyenge is a motor. De ha autót keres az ember, érdemes megnézni a neten melyik autó hajlamos olajfogyasztásra és azt nagy ívben elkerülni.
2022. dec. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen, az 1-es által említett ecotec motoros Astrám,X16XEL volt a motorkódja ha jól emlékszem. Nem elég,hogy zabálta az olajat, de a nyári forróságban, klímával,pl lámpánál álltam az autóval,akkor alapjáraton,egy idő után elkezdett pislákolni az olajnyomásjelző lámpája. Szerelőm szerint ez már annak a jele,hogy főtengely, illetve annak csapágyazása is oda van.
2022. dec. 3. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Lehet egy defekt és neki szaladsz valaminek, és totálkár lesz.

Ettől nem igen van nagyobb hiba.

2022. dec. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 krwkco ***** válasza:

"Mi a legrosszabb motorhiba ami előjöhet egy autónál olajfogyasztással együtt?"

Akkor most írd le azt, hogy mi a problémád?

- Van egy autód, ami fogyasztja az olajat? (Milyen motor és mik az egyéb tünetek?)

- Vagy venni akarsz egy autót és fel akarsz készülni arra, hogy milyen hibái lehetnek?

- Vagy a fentiek közül egyik sem, csak unatkozol.

2022. dec. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy milyen hibák vannak általában, és azoknál milyen olajfogyasztásra lehet számítani.

Csak jó tudni, hogyha pl. 1000 km alatt megeszik pár decit akkor lehet, hogy csak szimeringes vagy éppen kopottasabb lett a motor vagy éppen fordítva, vagy akármi.

2022. dec. 3. 15:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Az még semmi. Akár normálisnak is mondható manapság. Az előírásoknak megfelelő olajjal használd, 10 ezer km/1 év amelyik előbb jön olajcsere ciklussal és nem is lesz rosszabb.
2022. dec. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!