Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek tényleg elkophat...

Szerintetek tényleg elkophat 43000 km‐ként a fekbetét és a féktárcsa?

Figyelt kérdés
3.5 éves az Opel Corsám,most az Opel szervíznel(csak gumicserére mentem) azt mondtak ki kell cserélni a fékbetétet meg a féktárcsát,mert elkopott (150 ezer munkadíjjal),kérdeztem a szervizest,hogy szerinte januarig kibírja‐e a csere,mivel karácsony előtt ez nagy kiadás számomra.Illetve semmi kattogást,ropogást nem érzek,nem hallok a fék körül,havonta megyek a kocsival kb.1000 km‐t városban.Azt mondta,hogy addig nem bírja ki...szerintetek lehetséges,hogy sos cseréltessem ki?

2022. dec. 3. 09:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Simán.
2022. dec. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Főleg városi használat alatt.
2022. dec. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Simán előfordulhat. De ha nem bízol meg a szakszervizben, vidd el egy másik szervizbe is az autódat. Bár általában a fék az, amivel nem szoktak/tudnak átverni, hiszen egy laikus számára is könnyűszerrel vizsgálható alkatrészről van szó.
2022. dec. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

De ha még nincs hangja akkor kibírja.

Lenni kell egy betét kopás jelzőnek ami mutatja hogy csere érett.

Bár ezt nem ismerem de még a suzukin is volt és úgy virnyikolt mint akit nyúznak.

2022. dec. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

De amúgy milyen vastag a tárcsa és a betét?

Azt nézd már meg.

Mert szerintem csak pénzt akar most tőled kicsikarni.

2022. dec. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
43 ezer? Simán, van hogy sokkal hamarabb is. :)
2022. dec. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Városban ha sokat fékezel, akkor elkophat, igen. Ha nem garanciális az autó, nem ragaszkodnék a márkaszervizhez, töredék árból kijön a munkadíj. Márkaszerviz és márkaszerviz munkadíja között is óriási különbségek vannak. Érdemes több helyről árat kérni. Szintén Opelem van, amiről idén járt le a garancia.
2022. dec. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 NTBS ***** válasza:
Igen, sajnos akar hamarabb is.
2022. dec. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én a renyómhoz vettem egy utángyártott féktárcsát, kb 30 ezer van benne, és túl sokat nem változott azóta.

A betét se.

Pedig fékezővilágbajnok vagyok.

A tárcsa párban volt 12 ezer, a betétek 6 ezer.

2022. dec. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Tavasszal jár le a garancia.Nem tudom,semmi jelzést nem mutat s rendszer.Nem hallok hangot se a fék körül eddig.Én januárban kicseréltetem,de azért kérdeztem rá,mert most rengeteg a kiadásom es jó lett volna,ha a januári fizuig kibírja...vagy hagyjam a garanciát es csináltassam meg mashol?Januárban mar meg tudnám náluk csináltatni,de ez most soknak hangzik.Sajnos en nem értek az autókhoz,hogy megnézzem a hibát.😌
2022. dec. 3. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!