Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora féktárcsa illetve...

Mekkora féktárcsa illetve fékbetét fér el maximálisan 16-os felni alatt?

Figyelt kérdés

Jelenleg a rajta lévők már kopott állapotúak, és ha már cserélni kell őket akkor szeretném combosabbra ha lehet. Ha minden igaz akkor elől: 280 x 25 Vented - PR-1ZM/1ZF, hátul: 255 x 10 Solid - PR-1KD.

Illetve tudtok-e mondani műhelyt ahol meg is csinálnák?



2022. dec. 3. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Ja gondolod ez csak ennyi, hogy betét meg tárcsa és már nagyobb is? :D :D :D
2022. dec. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gondolom hogy más is kell, de nem ez a szakmám és a neten sincs fent róla sok minden
2022. dec. 3. 17:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha jól tévedek az RS Octaviamon 312-es fékek voltak és én is 16-os felniv jártam
2022. dec. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

312mm-es felmegy elölre, ehhez 272mm-est tehetsz hátulra.


Viszont nem olcsó, egy csomó cucc kell hozzá. Új féknyergek, tartók, tárcsák, betétek, illik cserélni a fékcsöveket, ránézni (vagy cserélni) a kézifék bovdenre, lecserélni a fékolajat.


Kb. a mosatni árakon ez az egész jó minőségű cuccokkal:

312mm tárcsák - 50€/darab

272mm tárcsák - 40€/darab

Betétek elölre - 50€/tengely

Betétek hátulra - 40€/tengely

Fékcsövek - 15-25€/kerék

Első féknyergek használtan tartókonzollal - 150-200€ + ha nincs felújítva akkor felújító készlet 10€/kerék

Hátsó féknyergek használtan - 100€ + felújító készlet 20€/kerék


Ha mindent magad csinálsz sokat spórolhatsz, ha nem, akkor olyan 100-150€ a munkadíj a cserére és 20-40€/darab áron újítsák fel a nyergeket vizuálisan (lepucolás, festés).


Ehhez még megy a fékolaj, esetleg kézifék bovden ha szükség van rá.


Mindent Euróban írtam, mert nekem így egyszerűbb. Persze a használt alkatrészek ára változhat, ez amolyan átlag. Dobd össze és számold át.

2023. jan. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 szuper vagy, köszi
2023. márc. 1. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!