Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol lehet normális motoros...

Hol lehet normális motoros bőrdzsekit kapni?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hetekben 2x rendeltem be az Insportline-ba egy 100+ ezer forintos bőrdzsekiből, de az összes el volt szabva (vagy a karja volt szűk, vagy a törzsnél volt túl bő).

Tudtok ajánlani olyan üzletet, ahol lehet jót kapni, legfeljebb 110-120 ezer forint környékén?


Az alábbiak lennének fontosak:

- valódi bőr legyen

- legyenek benne protektorok és hát protektornak legalább a helye legyen kialakítva

- legyen hozzá thermo bélés, ujjakkal(!), ne csak mellény

- normális méretezés

- chopperhez illő stílus (egyszerű barna/fekete szín)

- Örülnék neki, ha lenne nyitható szellőző is a melegebb napokra, de ez csak bónusz lenne, tudom, hogy bőr kabátnál nem nagyon van.


(Egyedül a Bstar márkával kapcsolatosan vagyok bizalmatlan, tőlük egy szövet kabátom volt régebben, de a cipzár pár hónap után már elég ramaty volt (lent akadt, és csak többedik nekifutásra lehetett felhúzni, illetve ha túlságosan felhúztam, akkor le is jött.)



2022. dec. 6. 13:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
62%
Motoros boltokban.
2022. dec. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Konkrét üzletre / kabátra gondoltam, amivel kapcsolatban esetleg van valakinek jó tapasztalata..
2022. dec. 6. 14:52
 3/23 anonim ***** válasza:
46%

Hát kérdező, el kell keserítselek, de készen ilyet már egész biztosan nem kapsz. Azon kezdem, hogy a boltokban nem létezik minőségi, igazi bőrtermék. Nagy részük silány minőségű, legolcsóbb technológiával készült, esetleg hamisitvány is. A standard méretek gyakran félrevezetőek és nem fedik a valóságot.

Én azt javaslom, menj el egy szabóhoz, és ott egyedileg, az igényeidnek megfelelően megcsinálják.

2022. dec. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
37%

Ja, az biztos százezer lesz... :D :D :D

#3-as kretén, ne is foglalkozz vele.

2022. dec. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Én csak annyit szeretnék, hogy az L-es dzsekinek ne S-es karja és XXL-es törzse legyen, fel lehessen húzni a cipzárt - lehetőleg évekig (plusz pont, ha le is lehet húzni, nem csak vágni), meg legyen benne egy valamire való thermo bélés, hogy ha télen megyek egy-egy kört, akkor ne forduljak le a motorról, jégkockává fagyva (vagy csak szimplán az utcán se fagyjak teljesen rommá).


Nincs most fél(+) millióm egyedi, kézzel készített kabátra.

2022. dec. 7. 01:19
 6/23 anonim ***** válasza:
55%

#5 Sajnos a motoros ruházat mindig necces, rám például nadrág nem létezik, ami rámegy a combomra-fenekemre (ami 15 kilóval ezelőtt is ugyanekkora volt, farmert ugyanazt hordom), abban a sípcsontom közepéig ér a térdvédő, inkább a farmerom alá veszem a térdvédőt.


Be kell menni több motorosboltba és végigpróbálgatni, hátha lesz jó. SHOX az országban több helyen is van, meg hát egy túrát megér, emlékszem, amikor apám bukósisakot akart venni, akárhol járt akár az országban, akár nyaralni külföldön, mindenhol leste a motorosboltokat és próbálgatott.


De a helyedben amúgy nem vennék bőrt, kényelmetlenebb, nyáron melegebb, kora tavasszal, késő ősszel hűvösebb, ami előnye van védelmi szempontból egy normális textillel/kordúrával szemben, azt meg közúton nem fogod kihasználni soha.

2022. dec. 7. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi buta válasz, agyamat eldobom...
2022. dec. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
35%
#7: Inkább az internet hozzáférésed dobd el, hátha akkor nem írkalsz ide se fasságokat.
2022. dec. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
50%
#7 De szerencsére megjöttél, és alulmúltad az eddigi szintet.
2022. dec. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
53%
Ha budapesti vagy és esetleg használt bőrdzsekik is érdekelnek, akkor ajánlom a Jajcica nevezetű vintage boltot (1063 Budapest, Szondi utca 58.). Nemrég voltam ott, mert én is valódi bőrből készült bőrdzsekit kerestem (végül nem ott vettem, mert nem volt a méretemben, de én nő vagyok és ott főleg férfi kabátok voltak). Vannak sima oldschool motoros bőrdzsekik vastag (valószínűleg marha) bőrből, elég nagy a választék, és sok kimondottan motoros bőrdzsekit is láttam, azokban voltak protektorok is. Az oldschool motoros bőrdzsekik ára 30-40 ezer körül voltak, a protektoros kabátokat nem néztem, azok gondolom drágábbak valamivel, de ha amúgy is 100 körül szánnál rá, akkor mindegy, mert annak biztosan alatta vannak árban. Nyilván ezek a kabátok néhol kopottak kicsit, mivel használtak, de eltérő mértékben, ki lehet fogni elég jó állapotúakat is. De ezek valódi masszív régi bőrkabátok, súlyosak, mint a k**vaélet :D
2022. dec. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!