Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért indítgatja valaki...

Miért indítgatja valaki egyfolytában a kocsiját, ha az úgysem fog beindulni?

Figyelt kérdés

Történet a következő: éppen a kocsimban vagyok egy parkolóban, mellettem valaki beparkol kocsival bemegy az üzletbe majd 5 perc múlva jön ki.

Indít, az önindító teker de nem indul a kocsi. Leállítja, 5 másodperc múlva ismét indít de semmi. És ez ment vagy 20 percen keresztül egyfolytában mire oda mentem hogy akkor segítek betolni.

De nem értem, ha századjára sem indít a kocsi miből gondolja hogy na majd százegyedjére fog? És hogy ez így egészséges a kocsinak?



2022. dec. 12. 12:24
1 2
 1/19 Morzsi007 ***** válasza:
100%
És ha nem indítja be az önindító, pedig teker, miből gondoltad, hogy majd a betolás segít?
2022. dec. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt olyan hiba, hogy a sokadik indításra indult csak el az autó.
2022. dec. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
#1 Segített
2022. dec. 12. 12:37
 4/19 anonim válasza:
83%
Ha nem indul be az önindítóval valószínű hogy betolásra sem fog.
2022. dec. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Optimista ember volt. :-)
2022. dec. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Jó 4-5 éve egy lakótelepi lakásban laktam első emeleten. A ház előtt volt közvetlenül a parkoló.

Volt egy dízel G Astrás fószer, aki minden reggel hajnali 5-kor perceken keresztül "köszörülte" téli reggeleken a gépet. Gondolom kaka volt az izzítás ezért röffent be ilyen nehezen, de valamiért nem akarta megcsináltatni. Inkább mindenkit erre ébresztett.

Ha beindult sem lehetett visszaaludni, mert akkor meg jó 10 percig járatta traktoros zakatolással mielőtt elindult volna. "Csodás" volt, minden nap erre kellett kelni. Örülök, hogy már nem ott lakom.

2022. dec. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
2022. dec. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Aki szerint nem indul be önindítóval, akkor betolásra sem fog, az mégis mit gondol? Simán lehet, hogy pont annyira leszívott az akksi, hogy hiába "teker az önindító" (azaz kattog a relé), nem kap elég áramot, hogy az önindító motor felpörögjön. Ilyenkor betolásra igenis beindul, vagy bikázni lehet, vagy feltölteni az akksit.


És amúgy azért próbálkozik újra, mert pl. sok jármű kézikönyve is azt írja, főleg régebbieknél, hogy ha nem indul, várj egy percet, és aztán 10 másodpercig tekerd megint. És ha 3-5 alkalommal sem sikerül, akkor felesleges tovább próbálkozni. Az én motorom ezt rendszeresen produkálja, néha pöccre, néha harmadjára, néha kis gázadással. Éjszakai esőtől, reggeli harmattól, hőmérséklettől stb. függ nálam.

2022. dec. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Ha annyira levan merülve, hogy “kattog a relé” ott fél perc tekerés után nem mozdul meg az önindító, annyira lemerül. Itt segíthet a tolás.

A kérdező azt írta, persze túlzással gondolom, hogy 20 percen keresztül próbálkozott, akkor az aksi rendben lehetett. Gyújtás gondnál viszont a betolás sem segít. De mindegy is. Nem ez volt a lényeg.

2022. dec. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
#9 Nem tudom, akkor én miért tudtam pár hónapja 2 órán keresztül ötpercenként többször tíz másodperceket tekerni rajta, amikor szimplán akksimerülés volt az oka.
2022. dec. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!