Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eszi a kocsi az olajat (Ford...

Eszi a kocsi az olajat (Ford Focus C-Max 2006)?

Figyelt kérdés

Adott egy aránylag sokat futott (360.XXX km) 2006-os, 1,6 szívóbenzines Ford Focus C-Max (első szériás C-Max, ugyanaz mint a Focus mk-2). Szépen rendben volt tartva, gazdája volt, de eszi az olajat. Nagyjából 0,4-0,5l/1000 km.

Az előző tulaj kísérleti jelleggel 5w-40-re váltott, én olajcserekor a gyári, 5w-30-asat tettem bele. Most lett cserélve októberben, kb 2-3000 km-el ezelőtt (aktív, napi szintű vegyes használat városban és kívül egyaránt), szűrővel együtt.

"Tüneti kezelést" én is tudok nyújtani, rendszeresen utántölteni vagy "vastagabb" olajat tudok rátölteni, de inkább arra lennék kíváncsi, hogy a nagy olajfogyasztásnak mi lehet az oka?

Valamennyire füstöl, de nem mondanám átlagon felülinek, a hideg idő előtt nem is látszódott és most is "normál szürke".



2022. dec. 12. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Nem lyukas az olajteknő vagy ment szét a tömítés?
2022. dec. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krwkco ***** válasza:
60%

"a nagy olajfogyasztásnak mi lehet az oka?"

- meghibásodott PCV szelep

- elkopott, elöregedett szelepszárszimmeringek

- leragadt dugattyúgyűrűk

- kopott, karcolt hengerfal

Ha egyébként nem folyik az olaj kifele.

2022. dec. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

Az enyémnél szelepszár szimmering okozza. Nem füstöl a kipufogó, nincs olajfolt a motorházban, sem az autó alatt, nincs érzékszervekkel tapasztalt jele.Csak az olajpálca ellenőrzésekor látom, hogy már megint után kell tölteni.


Szervizben azt mondták idős autónál kockázatos cserlni, mert csak a javítás megkezdése után derül ki, ha a dugattyúval is, más kapcsolódó alkatrészekkel is baj van, de akkor már nem vagy döntési helyzetben.


Kényszerpályán mozogsz, vagy kifizetsz egy kisebb vagyont, hogy a többi alkatrészt is cseréljék, vagy viszed a roncstelepre miután kifizetted az addig felmerült munkadíjat.

2022. dec. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Ez még annyira nem vészes hogy ne lehessen győzni, én töltögetném. A gyári előírásoknak megfelelőt tedd bele, vastagabbat nem szabad használni, hisz rosszabb lesz a kenés, egyre jobban fogja enni az olajat. A legolcsóbb belevaló olajat tenném bele pl. Mannol. Ha pedig nem győzi az ember, akkor sajnos fél millió ftnél kezdődik a motorfelújítás. De elmegy ez így sok-sok kmt, ha mindig utántöltesz, nem engeded minimum alá.
2022. dec. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Nem tudom ki az, aki végig "nem hasznosozta" az összes választ, de remélem megosztja velünk a tudást és tapasztalatot, hogy megmondja a hiba/hibák (lehetséges) forrását/forrásait.

2022. dec. 13. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!