Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van mód az ABS tesztelésére?

Van mód az ABS tesztelésére?

Figyelt kérdés

Nem mai az autó 21 éves, de blokkolásgátlóval felszerelt, viszont nem tudom, hogy működik-e.

A műszerfalon nem világít, hibát nem jelez.

Most hogy bejöttek ezek a csúszós, nyálkás utak, hogyan tudnám tesztelni?

Előre is köszönöm.



2022. dec. 13. 15:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Felgyorsul, satufék, érzed, hogy remegni fog a fékpedál és ha közben tudsz kormányozni (és arra is indul meg az autó) akkor működik.
2022. dec. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Csúszós, nyálkás úton beletaposol a fékbe. Ahogy amúgy is csinálnál fékpróbát - amit forgalmi vizsgán amúgy sem elég intenzíven csinál senki. Most, hogy ilyen csúszós, nyálkás az idő, meg amikor jég lesz, amúgy is ABS nélküli autón is a legalapabb dolog lenne első elinduláskor csinálni egy fékpróbát, hogy kb. érezd, mekkora fékerőnél csúszik meg az autó, azaz mennyi az, aminél jobban nem kéne fékpedált nyomni.


Vezettél valaha úgy, hogy aktivált az ABS? Tapasztald meg biztonságos körülmények között (utcádban egy fékpróba), mert amúgy nem egy kellemes élmény, ahogy visszarugdos a pedál, persze, az elektronika azért felel, hogy ész nélkül taposol és nem csúszik meg az autó, de jobb nem vészhelyzetben megtapasztalni, milyen érzés, amikor neked csak nyomni kell.

2022. dec. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Gyújtás ráadásakor azért legalább világít egy rövid ideig a visszajelzője? Mert szeretik kivenni az izzót,hogy ne világítson ha gond van vele.
2022. dec. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 D. Brasco ***** válasza:
62%
Csúszós vagy laza burkolatú,pl apro kavicsos uton beleállsz a fékbe és érzed ahogy rugdosni fog a pedál,amit furcsa hang is kiserhet.
2022. dec. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

Előzőek nem mondtak rosszat a satufékezős módszerrel, de az csak egy általános teszt, ami az ABS szervó működését teszteli, de azt nem, hogy minden dugattyú megfelelően dolgozik-e. Mindegyik kerék külön-külön fékkört alkot és mindegyik fékkört külön-külön dugattyú vezérel, amik az ABS kockában találhatóak. Ha csinálsz egy satufékes tesztet, akkor azt fogod csak megtudni, hogy az ABS kockában található szervómotor működik-e. Viszont ha például az egyik dugattyú megragad, azt nem fogod észrevenni. Ha valamelyik első fékkör dugattyúja ragad be, akkor az esetleg észrevehető, mert a satufék közben valamelyik irányba fog húzni az autó, de csak akkor fogod észrevenni, ha nagyobb sebességnél satufékezel, ahol hosszabb a fékút. Ha pedig valamelyik hátsó fékkör dugattyúja szar, akkor pedig nem fogod észrevenni egyáltalán.


Két mód van ennek tesztelésére: az első újabb autókra vonatkozik, rá kell dugni valami kompetens számítógépet (nem 10 ezer forintos kínai vackot) és a rendszer tesztek között lehet találni ABS tesztet, ami megmozgatja egyesével az összes dugattyút és így kiderül, ha valamelyik rossz. Régebbi autónál ha nincs ilyen lehetőség, akkor egy opció maradt, valakit kiviszel, satuzol előtte és megkéred, hogy nézze meg, hogy fékezés közben blokkol-e valamelyik kerék. Megcsinálod többször, hogy mindegyiket megnézhesse és kiderül.

2022. dec. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%
#5 Ja amúgy a leírtak nem csak beragadt dugattyúra, hanem hibás ABS jeladóra is vonatkoznak. Persze normál esetben a rossz jeladónál bevillan az ABS lámpa a műszerfalon, de ha kiégett, vagy kivették az izzót... akkor nyilván nem fogsz tudni róla.
2022. dec. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Gyujtás ráadásakor felvinnal az ABS piktogram. Ki fogom próbálni.
2022. dec. 13. 17:47
 8/12 anonim ***** válasza:

Elég egy murvás út is... ha nincs arra éppen hó :D

De havas úton igen csak feltűnő, hogy dolgozik-e az ABS vagy sem.

2022. dec. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nos, most oda voltam az autóval, esett eső, hó is mostanában, aztán vannak még útszakaszok ahol található egy jég tócsa, lefagyott dér... satut nyomtam, volt, ahol nem erőteljesen, túlzottan, de visszaütött a pedál, vagyis... ilyen zakatolás szerű hangot hallotam, mintha a féktárcsa és a betét között apró kavics lenne és ezt éreztem a pedálon is...

Volt ahol szerintem nem nyomtam elég erősen féket, voszont hirtelen, ott nem blokkolt a kerék, mert tapadt az úton.

Ez ilyen 50-60-as tempón történt.

2022. dec. 13. 19:56
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor aktivált az ABS. Ennyi. Mivel gyújtsákor felvillan a LED, az nincs kikötve, fékezéskor tapasztaltad, hogy megy, tehát megnyugodhatsz, viszont azzal legyünk tisztában, hogy az ABS egy olyan biztonsági funkció, ami akkor a legjobb, amikor nincs rá szükség. :) Szóval ne úgy vezess, hogy "az ABS úgyis megoldja".
2022. dec. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!