Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet az, hogy teheraut...

Hogyan lehet az, hogy teherautóval 84el tempomattal jöttem végig az autópályán és előzgettek a kamionok, holott 80 a sebessèghatár. Nekik is rögzítí a tachográf… nekem korongos van és ígyís 80felett megy a csík végig. Büntetnek ezért ha ellenőriznek?

Figyelt kérdés
2022. dec. 23. 08:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Büntetnek hát. A 80 az 80 és nem 84 vagy 83.
2022. dec. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor az összes kamionos rizikózik? Mindegyik megy 85-90kozott.
2022. dec. 23. 09:16
 3/13 anonim ***** válasza:
90-nel közlekedő román kamionok is szokták egymást előzgetni.
2022. dec. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
A román kamionosoknál a 80-as tempó be nem tartása a legkisebb gond. Volt olyan aki meg sem tudta fújni a szondát olyan atomrészeg volt.
2022. dec. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Teherautósokat 2 esetben vegzálják autópályán a 80-90 közötti tempóért:

1. ADR-es szállítmányt visz.

2. Balesetbe keveredett.

2022. dec. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Igen, nem 80-nal megy a többség, az fix.

Az M6-os alagútjaiban 90-es korlátozás van. Én személyautóval voltam, 100-ra állítottam a tempomatot. Így a GPS szerinti 90 is bőben megvolt. Egy cseh rendszámú kamion végig jött a seggembe. Mikor látta, hogy nem hat meg, eleinte csak villogott, majd rámtolta folyamatosan a reflektort. Mivel ezzel sem tudott szabálytalanságra, gyorshajtásra késztetni, elkezdett dudálni. Végül ezt is megunta és meg is előzött. 200 m-t kellett volna még kibírnia a sebességkorlátozás végéig. A feloldótábla után visszaelőztem és otthagytam a francba. Máig sem értem, hogy ez mire volt jó... Tudom,tudom, már megkaptam itt, hogy szerencsétlen nagyon sietett és végig jóhiszeműen járt el, csak én nem tudok vezetni. :D

A lényeg, hogy nagyon nem 80-nal mennek. A többség inkább 90-nel, de van akinek ez is kevés.

2022. dec. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%

Te sose jönnél teherautóval!!

Ha így lenne akkor azt te nem itt kérdeznéd meg !

2022. dec. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
Sajnos a hatóság sem foglalkozik a helyzettel. Pedig, ha elkezdenék büntetni őket, akkor talán betartanák az előírásokat.
2022. dec. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt olyanok akarják megszabni a közlekedést akik még személy autót is alig tudják elvezetni a tescóig.

De dirigálnak meg okoskodik a sok agyament mazsola.

2022. dec. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is 90-nel szoktam menni, na de van olyan aki ígyis megelőz kamionnal... Pedig nekem is 89-90 km/h órát mutat olyankor a tachográf.🤷‍♂️

Autópályán 90-nél még nem büntetnek, hisz 80-as sebességhatárnál még benne vagy a tűréshatárban. Viszont aki lakott területen kívül is végig 90-nel megy (mint néha én is) az tényleg kockáztat, hisz a 70-es korlátozásnál már nem fér bele. Ott nagyonmax 80-nal érdemes menni.

Egyébként nem jó dolog gyorshajtani, én annyira megszoktam (sajnos) a 90-ezést lakott területen kívül is, hogy a CE kategóriás forgalmi vizsgán majdnem, az oktatás alatt pedig többször is felgyorsítottam 90-re, belőttem a tempomatot, oszt szólt az oktató, hogy hova sietünk...😅

2022. dec. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!