Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Vitara lágy hibrid...

Cater kérdése:

Suzuki Vitara lágy hibrid vásárláson gondolkodom, és az èrdekelne hogy mennyibe kerül kötelező szervíz ? Hány km után kell vinni a " kötelező" szervízre stb ..

Figyelt kérdés

2022. dec. 25. 07:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Ne vedd sértésnek, de ha már most azon agyalsz mennyibe fog kerülni a kötelező szervíz akkor inkább ne vegyél autót, mert ezek szerint nincs rá pénzed.
2022. dec. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%
Azért az megvan, hogy nem a kötelező karbantartások lesz az egyetlen költseged ugye?
2022. dec. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Suzukinál nem tudom mi a helyzet. Van olyan ismerősöm, más márkájú, de hasonló katagóriájú, már régóta gyártott megbízható, még szívó motoros autóval, aki inkább hagyta a fenébe a gyári garanciát és magánat cseréli az olajat meg a szűrőket. Már csak azért is, mert keveset autózik, nincs agyonhasználva a kocsi.

Nekem Opelem van. Amíg garanciális volt, úgy voltam vele, hogy legyenek vele boldogak és márkaszervizbe hordtam. Idén járt le a garanciám és már eszem ágában nem volt. Idén volt az első műszaki vizsgám is. Gyári állapotú autó 40e km-rel, hozzányúlni nem kellett. Az árat egy olajcserére + műszaki vizsgára kértem és kaptam egy 120.000Ft-os árat. Ugyanez egy független szervizben kevesebb mint a feléből kijött.

Két éve az éves szervizkor egy olajcserét, pollenszűrő cserét és fékfolyadék cserét kértem. Telefonban 70e-t mondtak, amivel úgy voltam, hogy még elfogadható. A pénztárnál meg 100-at kértek. Mikor szóvá tettem, hogy a telefonban nem erről volt szó, akkor azt mondták, hogy ez pedig ennyi, a kolléga a telefonban biztos elnézte.

Első köztes olajcsere (5 liter olaj, egy olajszűrő, egy tömítés, semmi más) 4 évvel ezelőtt, tehát még bőven az áremelések előtt 50.000 Ft "kedvezményesen". És ez egy kommersz Opel, nem egy prémium luxusautó!

Nyilván nem arról van szó, hogy nem tudom kifizetni, mert emiatt hó végén nem tudom a villanyszámlát befizetni és száraz kenyéren kell élnem. De ne nézzék már hülyének az embert! Így, hogy lejárt a garancia és nem tudják kihasználni hogy "kötelezően" tejeljen az ember, ami tudok, megcsinálom magamnak, töredék árból kijön minden.

A többi költség meg adott. Tankolás nyilván használatfüggő. A biztosítást évfordulókor átkötöm, ha van olcsóbb ajánlat. Adó, autópályadíj, egyebek mag annyi amennyi, nem tudsz rajta spórolni.

2022. dec. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 krwkco ***** válasza:

"Suzuki Vitara lágy hibrid vásárláson gondolkodom, és az èrdekelne hogy mennyibe kerül kötelező szervíz ? Hány km után kell vinni a " kötelező" szervízre stb ."

Ahogy az előző írta, nagyságrendileg 100 ezer forint. Tipikusan évente egyszer kötelező a szerviz, ha nem léped túl a km korlátozást. Ami a gyári előírás szerint általában 20 ezer km.

2022. dec. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
20e km vagy évente (amelyik előbb letelik)
2022. dec. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2022. dec. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
1-es: Tisztáznunk valamint.Jelenleg is újonnan vásárolt autóm van csak nem Suzuki . Ezek a költségek minden típusnál eltérőek ezért érdekel.A Vitarát egyébként egy igénytelen, jó autónak mondják.
2022. dec. 25. 21:54
 8/14 A kérdező kommentje:
2-es : Komolyan??? Na ne viccelj ! Tudod barátom én sem ma kaptam már meg a jogsim,(198.) nem "hétvégi" sofőr vagyok, tudom jól hogy milyen költségek vannak általánosan.Megfordul már a kezem alatt pár márkájú kocsi de Suzuki ráadásul hibrid még nem és kíváncsi vagyok a " rejtett költségeire" ennek a típusnak.
2022. dec. 25. 22:06
 9/14 A kérdező kommentje:
3,4,5 és a többiek: Köszönöm a normális válaszokat.A jelenlegi autómat nekem is 20000 km-után / évente 1x kellett kötelező szervízre hordani annó ezért van tapasztalatom a " rendes" autók területén.A lágy hibrid, hibrid területén még nincs .
2022. dec. 25. 22:14
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha megengedsz egy tanácsot - én most cseréltem a suzukit ssangyong korandora. Úgy, hogy 4. új suzukink volt szalonból. Kb. egy árba vannak (sőt, mióta a sima motor nincs csak a haszontalan lágy hibrid azóta lehet a suzuki még drágább is) - javaslom neked is nézd meg mielőtt döntesz. Olyan ég és föld a különbség és nem a suzuki javára.
2022. dec. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!