Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Könnyen kezelhető egyszerű...

Könnyen kezelhető egyszerű kis automataváltó autókat tudtok mondani?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kicsi autót ami alatt azt értem, hogy kezdő sofőr egyben anyuka vagyok, már a parkolás végett is, hogy könnyen hamar talaljak helyet. :) Sajnos első jogsim után vagy 2 év kimaradt,nagyon ritkán és keveseket mentem a férjem kombi autóival, nem szeretem, amúgyis kicsi vagyok,elveszek benne,nem érzem jól magam benne.. anyoset mikor vezettem az masabb es testhez allobbnak ereztem,benzines, es en dizelesen tanultam vezetni .. annyi rossz elmenyem,csalodas,veszekedes elt meg, hogy mindenfelekeppen automatat szeretnek elso automnak. :)

2023. jan. 2. 05:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A Suzuki Szwift, WagonR(ez verhetetlen városban)Ignis,Honda, Opel..ezekből készűlt automata is..

A városban a legkényelmesebb, parkolni kiváló az automata WagonR, Ignis, Szwift.

Wagont keress(bár ritkán kínálnak automatát. Az enyémet azonnal elvitték, alku nélkül)

2023. jan. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Megnéznék egy Honda Jazz-t.
2023. jan. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Mercedes A osztály
2023. jan. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Tudom, értelmetlen lenne mégis rábeszélni a kézi váltóra, de: az automatának horror a javítása, csereváltó általában nincs, szétpörgeti a motort, sokkal többet fogyaszt.

Vannak olyan kéziváltós kis kocsik, amik szinte maguktól váltanak, olyan könnyű kezelni.

Ja, és az újabb, max 15 éves kis benzinesek is már olyanok, hogy az elektronika szabályozza a motort, hogy ne fulladjon le.

Nekem a 23 éves clio is már ilyen, 1.2-es, 3-asban is megy alapjáraton, nagyon könnyű vezetni.

2023. jan. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#4: Így volt, 20 éve...


Kérdező, mit jelent neked a könnyen kezelhető? Automata szinte kivétel nélkül ugyanúgy működik, berakod előre/hátramenetbe, ahogy éppen kell és kész. Onnantól kezdve minden (index, ablaktörlő stb.) ugyanúgy működik, mint a manuálisban is.

A lényeget nem írtad, mennyi a keret? VAG DSG váltó pl. elég jó és megbízható, de kisautókban olcsón nehéz találni.

2023. jan. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a valaszokat,mindegyiknek utana nezek! :)

Tudom, hogy nem olcsó es igazad van, de sajnos tenyleg annyi minden ossze jott a vezetesi elmenyeim java, hogy attól felek lenne esetleg egy benzines es itt allna a kertben, mert nem mernek vele elindulni sehova.. semmi se orokke tart es en nem szeretnek később ahhoz ragaszkodni,csak kicsit ujra tanulni az egeszet konnyebben,rutint szeretnek. Itt az anyosom irto sokat koszonhetek neki es el is kenyelmesedtem, férjem meg sofor, ahanyszor kertem segitsen nekem vagy mentunk valahova es mondjuk o ivott akkor nyilvan en vezettem, es rosszabb mint egy oktato,mint egy vizsgabiztos, végére mindig kiabalas,vita volt. Ezzel uj lappal szeretnek inditani es csakis egyedul indulnek, hogy ne erjenek uj kudarcok aradata, szeretnek magabiztosabb lenni, ugy erzem most ez kell nekem hogy valahogy elkezdjem,aztan idovel ha csere lenne akkor nem feltetlen ragaszkodnek az automatahoz :)

Tudom hogyan kell egyebkent valtani,mikor celszeru,hallasomra hagyatkoztam vegig amikor az oktatom elragta tobbszor a fulembe mikor melyik fordulatnal valtsak,direkt nem figyeltem azt,csak fuleltem,es sikerult is elsore minden.. meg puszit is adott akkorat a fejemre csak ugy cuppant, hogy milyen buszke ram. 🤣🤣

2023. jan. 2. 14:41
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"attól felek lenne esetleg egy benzines es itt allna a kertben, mert nem mernek vele elindulni sehova.. "


Akkor ne autót vegyél, hanem plusz órákat, nem bántásból, tényleg.

A lényeget nem írtad továbbra sem, mennyi a keret?


(Egyébként édi, hogy régen még a nők örültek a szexuális zaklatásnak, ma meg ezért itt fröcsögnél, hogy nyomult a vénkecske:D)

2023. jan. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha ennyire félsz már magától a kocsitól is, tényleg inkább el kellene menned egy vérfrissítésre valamelyik autósiskolához. Nem csak a manuális előnyei miatt, hanem mert így, bizonytalanul és kétségbeesve, váratlan dolgokra nem számítva a forgalomra is veszélyt fogsz jelenteni.

Nem kell nagy dolgokra gondolni, veszel 5-6 órát aztán majd látod. Biztos, hogy sokkal könnyebben fog menni, mint amennyire nehéznek gondolod.

2023. jan. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igazatok van! Majd valószínű az lesz :)

Bocsánat, a keretet nem irtam valóban. 1milliora gondoltam maximum, ha felette lenne picivel, de nagyon megerne akarmelyik akkor van meg plusz sporolva.

Nem frocsogtem es nem véltem zaklatasnak, es nem volt venkecske :)

2023. jan. 2. 20:18
 10/13 anonim ***** válasza:

"Nem frocsogtem es nem véltem zaklatasnak, es nem volt venkecske :)" De legalább szövegértelmezés sem megy XD


1 millió alatt viszont kizárva a DSG sajnos, meg úgy az automaták túlnyomó többsége is. Inkább kellene 2 millió körül gondolkozni ilyen elvárásokkal

2023. jan. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!