Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire tartósak a mai...

Mennyire tartósak a mai opelek pl rozsdásodás terén?

Figyelt kérdés
Nézegettem egy 2015-ös opel corsa 1.4 benzines autót de én még arra emlékszem,hogy régen nagyon rozsdásodtak az opelek. Na meg ha jól látom az 1.4-es motor szívó benzin és 90 lóerő ez nekem már megfelelő lenne de vajon megbízható motor?

2023. jan. 9. 03:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
92%
#7 Ott bukik meg az elméleted, hogy Opelt soha senki nem vett német fanatizmusból, már csak azért sem, mert a németekhez nem sok köze van a márkának már vagy 80 éve. Azért vált népszerűvé, mert olcsón kaptál megbízható autót. Minőségi? Nem. Megbízható? Igen. Persze vannak rosszabb szériák, pl. a korai ecotec egy hulladék, deaz általad említettekre is. Toyotát nem ismerem, de a Mazda mindennél jobban rohadt a 2000-es években, a Kia/Hyundai-nál ott volt a nyúló láncos 1.4 benzin, stb. Az Opel semmivel sem rosszabb náluk.
2023. jan. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

6/


Nekem elég a 90 lóerő,anno volt egy reault megane classicunk 95 lóerő bőven elég volt az pedig nagyobb autó és az is 1.4-es volt. Én már kinőttem a száguldozásból.

2023. jan. 9. 11:53
 13/20 anonim ***** válasza:
78%

Három Opel van a családban, egy 21 éves G Astra, egy 24 éves B Corsa és egy 3 éves J Astra.

A G 2 éves kora óta van nálunk, a B Corsát 3 éve vettük, a J-t pedig újonnan.

Mindegyik benzines, a G Astra ridegtartáson volt, becsúsztak 50.000 km-es olajcserék is, 300.000 km van benne csak városi használattal, egyedül a tankbetöltőnél rozsdás egy kicsit, plusz most kezdett a hidrotőke kopogni, olajat viszont nem eszik az 1.4 EcoTec.

A B Corsa is futkozós, még van benne 3-4 műszaki, motor jó, rozsda már van de nem komoly. Garázst sosem látott.

A J Astra teljesen hibátlan, megkapja a karbantartást ami kell, gyakori olajcserék, 2 hetente átnézem az alját.

A cégnél most kaptunk új Skodákat és VW-ket, szerintem egy szinten vannak az Opel/Ford/KIA/Hyundai ugyanazon kategóriás autóival.

Előfordul hogy az egész napunk bennük töltjük, szóval tapasztalat van bőven.

2023. jan. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletes megfogalmazta a kérdező:

... rozsdásodás terén az opelek tartósak...

:D

2023. jan. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"3 éves J Astra"

2020-ban lehetett még J Astrát rendelni? :O Nem vonom kétségbe, csak meglep. Én 2018-ban rendeltem a K-t és a J szedán már akkor is erősen kifutó széria volt. Persze készleten ragad példányok még lehettek később is.

2023. jan. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesze vele gond
2023. jan. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
16%

Kérdező, 2015-ös Opellal nem lesz gondod rozsdásodás terén, nem lesz rá ideje....:(

Mégpedig jellemzően a motorjaik miatt, van persze, amik még jók, de 2000 óta nagyon rámentek a szervizelésre ők is.

Ha eddig Renaultod volt, maradj is annál, a benzineseknél inkább, egy kis clio, lehetőleg nem tce motoros a legjobb lehet.

Én 1995-től 2005-ig opeloztam, de befejeztem.

Okkal.

És igen, a régi Opelok borzalmasan rohadtak.

300 ezret futott F astra már vagy 5x volt lakatolva.

2023. jan. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
20%
13-as, akkor ti jó nagy sosem kop el fanatikusok vagytok. A következő 3-as felállással jobban jártatok volna: 24 éves Ford Fiesta, 21 éves Focus és egy pár éves Focus. Természetesn BENZINESben...
2023. jan. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
20%
Nekünk hála égnek még nem volt opel, nem is lesz soha. FORD Művek annál inkább, Fusion és Fiesta.
2023. jan. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

17/


Őszintén meg mondom valójában renaulthoz húz a szívem csak nézegettem autó kihirdetéseket és ott találtam ezt az opel corsát,ugye sajnos az árak nagyon el vannak most szállva a renault meganét meg még borsosabban vesztegetik.Nézegettem a cliókat is a kombi verziót annyi hátrányt találtam,hogy a hátsó üléssor lábtere nem valami nagy meg valahogy nem tetszik a motor kínálata se,hogy kis köbcenti turbós meg 73 lóerő az azért picsa füst.Nekem 1.6 os renaultom volt csak sajnos egy baleset folytán odalett,a dízelektől kicsit parázok meg pár évesen is már annyi kilométer van bennük,a benzinesekben meg egyre jobban hódít a turbós kis köbcentis motor ami szintén nem annyira szimpatikus szívó benzint meg már alig lehet találni.

2023. jan. 9. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!