Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kaptam egy babettát, teljesen...

Kaptam egy babettát, teljesen jól működik, viszont van egy olyan problémája, hogy hidegen nagyon nehezen indul, viszont mikor járt a motor minimum 1 percet, utána tök jol beindul akár negyed rugásra is. ennek mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
2023. jan. 9. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
autónál erre volt a szivató, lehet a babettán is van..
2023. jan. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Schwimmelő van rajta?
2023. jan. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem tudom mi a schwimmelő, de a karburátoron van egy "tű" amit ha benyomsz, akkor a karburátorban elzárja a levegő/csökkenti a bemenő levegőt (ezt nem tudom, hogy szivatónak számit e). ennek két állása van az egyiken félig zár, ha teljesen benyomod a tűt, akkor teljesen elzárja a levegőt. mindkét állást próbáltam, de ugyanúgx nehezen indul
2023. jan. 9. 15:09
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
Ha régen all a motor akkor lehet hogy bele rohadt a benzin a karburátorba. Azt érdemes lenne levenni szétszedni és alaposan kitakarítani majd összerakáskor rendesen beállítani a benzin-levegő arányt és az úszószintet.
2023. jan. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A szívató az több benzint juttat be és ezért indul könnyen a hidegben is.

Bár ezt nem ismerem , de lehet hogy a levegőt zárja el.

2023. jan. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A hideg motor indításához többlet üzemanyag kell, mint a meleg (normális) üzemhez, mert a hideg hengerben kicsapódás van, ezt "előre" pótolni kell.ű

A "swimmelő": egy pöcök az úszóház tetején, ezt megnyomva lenyomja a benzinszintet beállító úszót és magasabb lesz a benzinszint, azaz dúsabb lesz az így beszívott keverék.

Aztán ha beindult, lecsökken "elfogy" a "magasított" benzinszint, helyreáll a normál állapot.

Másik szokásos lehetőség: a légszűrőnél lehet zárni a beszívónyílást a szabályzó fordításával, kevesebb levegő mellett több üzemanyag lesz, azaz dúsul. Hurrá! De! Késöbb, erre figyelni kell, vissza kell nyitni, mert "agyon"dúsul a keverék...

2023. jan. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tisztítsd ki a karburátort, ez mondhatni rutinművelet egy régi karbis motornál. Utána érdemes egyáltalán beszélni róla, mert addig bármi lehet.
2023. jan. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!