Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire járnék rosszabbul...

Mennyire járnék rosszabbul egy ilyen korú autóval, mint egy fiatalabbal?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, jelenleg egy 4-es Golfot vezetek. Nagyon tetszenek a régi autók, ezek közül is leginkább a régi Mercedesek. W124, W201, W202. De a leginkább egy W201-est tudnék elképzelni magamnak a közeljövőben.

Lassan ezekből az autókból is nagyon kevés van-lesz. Én viszont nem a racionalítás miatt szeretnék egy ilyen autót venni.

Bár tartósságban mindenki csak dícséri őket. Pont ezért szeretném megkérdezni, hogy végsősoron, azért racionálisan nézve sem lenne nagy hülyeség egy ilyen autó.



2023. jan. 10. 12:03
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

NAgyon öregek, ha tényleg fenn akarod tartani a megbízható, szép állapotot, akkor az zsebbenyúlós. Úgy nincs értelme ilyet venni ha mindenen spórolni akarsz.

Nyilván számszerűsítve senki nem fogja tudni neked megomndani hogy mennyi lesz a fenntartása, mert minden autó más, de biztos hogy drágább lesz mint a Golf.

2023. jan. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Akármilyen jó egy konstrukció, 20+ év az 20+ év.
2023. jan. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
37%
Ezeket már meg nem szabad venni. Kivéve ha millió felett veszel egy szebb példányt és ha kell locsolod rá a havi százezreket. Más különben ezek már roncsok, nem lehet őket fillérekből fenntartani.
2023. jan. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Gondolom az alkatrészekre érted a drágább fenttartást. Na meg a tankolása. Nyilván, ezekkel számolok. De, ha nem a legolcsóbb szarokat kapja akkor nem rohad le sokat az út szélén, nem?
2023. jan. 10. 12:17
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a minőségi alkatrészárak is magasak, de bármikor bármi elromolhat már ezeken.

Azt meg senki nem mondja meg neked hogy lerohadsz-e vele az út szélén vagy nem, mert mint mondtam, hacsak nem esik át egy teljes resturáláson, akkor bármikor bármi tönkremehet.

2023. jan. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
#4 Hát akkor nem, de ennek feltétele a rendszeres és gyakran zsebbenyúlós szervizek.
2023. jan. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Értem, ezért kérdezem. Csak akkor azt nem tudom hova tenni, hogy miért mondja még is az emberek nagy része, hogy a Merci örök élet, meg egy év?
2023. jan. 10. 12:26
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Semmi sem örök élet egy év, csak amit rendszeresen karban tartanak. Ha ez így működne mindenki öreg Mercikkel járna.
2023. jan. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Általában ezt azok szokták mondani, akik egy szétrohadt, lerúgott fosban ülnek, de a motor még indul. Az hogy kopog a futómű, vagy betegesen jár az mindegy. Ha indul, akkor indul :D
2023. jan. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

9# Mondjuk nekem nem ez lenne a célom :) Bár tudom, hogy vannak ilyenek.

A W202-esről is ilyen véleménnyel vagytok?

2023. jan. 10. 12:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!