Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most lett meg a jogosítványom,...

Most lett meg a jogosítványom, lenne e személyes tapasztalat, vélemény/tanács, hogy hogyan kellene bele kezdeni?

Figyelt kérdés

Ezalatt a következő szempontokat értem:

-Milyen autót vegyek (Dízel/Benzin), munkába járnék vele városon belül, néha néha hosszabb távokra.

-Egyből egyedül vezettetek, vagy tapasztalt sofőrrel első pár héten?

-Azokat a "tanulói" vezetési stílusokat mennyire hagytátok az oktató autóba? (Mennyi idő után (ha) kezdtetek el *"szabálytalanul" vezetni?

-Ha pl hosszabb távra mennék, vagy idegen helyre mit érdemes tudni előtte?



Nem muszáj pont ezekre válaszolni, amiket ajánlatos lehet tudni nekem,mint friss jogsisnak").


2023. jan. 13. 01:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Szívóbenzinest ajánlanék első autónak, azzal megtanulsz kuplungot kezelni rendesen és legkevesebb alkatrész ami elromolhat. Én vinnék magammal a helyedben valakit az első pár hétben, aki tud vezetni. Először tarts be minden szabályt mindenképpen. Hosszabb táv előtt érdemes átnézetni szerelővel az autót, felpumpálni a kerekeket, ellenőrizni a folyadékszinteket az autóban(olajszint, fagyálló szint, fékolaj szint stb.).
2023. jan. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

-Azokat a "tanulói" vezetési stílusokat mennyire hagytátok az oktató autóba? (Mennyi idő után (ha) kezdtetek el *"szabálytalanul" vezetni?


Én nem nevezném szabálytalannak, hanem dinamikusnak.

Amíg vezettél az oktató mellett, te magad is láthattad, hogy a többiek hogy vezetnek, de azért vannak "káros" megszokások, amiket át vehetsz másoktól.

PL:

[link]

Te vagy a piros autó. És úgy akarsz egyenesen menni, hogy kiteszed balra az indexet...... Sokan csinálják, de nem szabad.

De van hasznos is amiket az oktató nem mond el:

-autópályán, gyorsforgalmi úton, emelkedős kanyargós úton kiteszed menet közben a VÉSZVILLOGÓT jelezve a mögötted levőnek, hogy baj van az úton, lassítson.

-lassaban mész és előzni akarnak, akkor kirekhatod jobbra az indexet jelezve a mögötted levőnek, hogy előzzön nyugottan/szabad az út.

2023. jan. 13. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

- Benzin

- Apámmal vezettem az első pár héten

- sok dolgot nem csinálok a vizsga óta. Pl. ha egy mellékutcában kerülgetem a parkoló autókat, akkor nem indexelgetek 5 másodpercenként. Vagy pl. enyhe gyorshajtás, stop táblánál nem állok meg stb.


- Nagyjából nézd át az útvonalat, fusd át az adott ország(ok) szabályait, fizetős utakat.

2023. jan. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!