Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi baja lehet az autónak?

Herceg21 kérdése:

Mi baja lehet az autónak?

Figyelt kérdés
Egy Ford focus mk1-es autóm van 1.8 benzin motorral . Lett benne vezérlés csere , vizpumpával együtt mert nem forgatta a vizet ès ez miatt túl melegedett a motor. A probléma nem oldódott meg . Elképzelhető hogy termosztát cserével megoldódik a probléma ? Vagy van esetleg tapasztalatok ?

2023. jan. 13. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Hengerfej gondja lehet, ha kellően felforrt.
2023. jan. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

" mert nem forgatta a vizet "

Ezt hogyan állapítottad meg ?

Mert ezek szerint csak ráfogtad és cserélgettél mindent.

Először megkellene valóban állapitani hogy cirkulál a víz vagy sem és aztán úgy tovább menni.

Lehet a termosztát is rossz , de lehet valahol elvan tömődve , dugulva és a miatt nem kering a víz.

2023. jan. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 krwkco ***** válasza:

Úgy emlékszem a régebbi netes olvasmányaimból, hogy fókusz-nál van egy olyan cső, ami nem tudja kilevegőzni magát, Valami házilag beszerelhető átkötést is árultak erre. Nemrég egy hasonló kérdés miatt rákerestem, de már nem találtam meg.

Mindenesetre én először a hűtőkörben levő levegőre gyanakodnék. Másodsorban eldugult hűtőre. Hengerfejre csak akkor, ha szivárványos olajfolt van a kiegyenlítőtartályban a felszínen vagy a hűtőfolyadéknak kipufogógáz szaga van.

2023. jan. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Leszedtem a termosztátot és a hátsó cső tiszta olaj volt .

Ez alapján jól gondolom hogy hengerfejes?

2023. jan. 16. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!