Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autó akksija jelenleg...

Az autó akksija jelenleg 12.6V körüli feszültséget mértem, ami elvileg 100%-os feltöltöttséget jelent, de gyújtásnál ráteszem a világítást, ventilátort maxra és 11 körül van az értéke, akkor ez most mit takar? Az akksi már nincs jó állapotban?

Figyelt kérdés

2023. jan. 15. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A feszültségnek semmi köze nincsen a töltöttséghez. Ha azt akarod tudni, hogy jó-e az akksi állapota, akkor terheléses tesztet kell csinálni. Szervizben segítenek, vagy vegyél egy akkutesztert.
2023. jan. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És azt hogy kell?
2023. jan. 15. 15:07
 3/11 anonim ***** válasza:
jól csinálod. Ha a lámpákat felkapcsolod, és nem indul, akkor nézz új aksi után, vagy töltsd legalább 18 órán keresztül. Ha ez után sem indul fickósan, akkor új aksi kell. A kapocsfeszültség jelzi, hogy szar van a palacsintában.
2023. jan. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Amit a kérdező megcsinált eddig az is egy terhelés teszt meg kéne tudni hány éves az aksi szerintem 5 évnél ne legyen öregebb. Lehet már csereérett
2023. jan. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#4 Persze, terhelés, csak tudni kell hogy mit és hogy. Rákapcsol pár fogyasztót, megméri a feszültséget, mindez semmit sem ér némi tudás nélkül. Ezért gondoltam a terheléses teszt alatt egy teszterre, amelyeken mindig ott egy táblázat, hogy az adott mérés mit jelent, jó-e az akksi, a digitálisoknál még piros-sárga-zöld LED is jelzi, csak hogy még egyértelműbb legyen.
2023. jan. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5# Pénzbe kerül. 15eFt egy fél aksinak az ára és akkor még töltőt nem is vett.
2023. jan. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát passz, terhelésesnél (gyújtáson) lámpával, fűtő venti maxon, 11.90 re csökkent, mindezek nélkül ha indítottam 10.10 re csökkent egy pillanatra aztán felment 13.95 re.
2023. jan. 15. 15:52
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha beindul akkor jó de ha nagyon küzd az önindító lassan forgatja akkor érdemes cserélni Töltő van akkor legyen kéznél.
2023. jan. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Beindulni beindul mindig, sosem volt olyan, hogy kínlódott volna az indításnál, csak múltkor pl. volt olyan eset, hogy beindítottam aztán rá 500 méter múlva leállítottam, és kb. 20-30 percen keresztül gyújtáson maradt az autó meg a beltéri lámpa világított, és már nem indult el. Semmi tekerès, kínlódás nem hallatszott, csak kattant egyet aztán leestek a mutatók. Az akksi ekkor azt hiszem 11V körül volt, 10 percet töltöttem gyorstöltővel és ezután indult csak be.

Miután hazaértem, töltöttem majdnem 20 órán át és azóta semmi gond, és ennek már 1 hete.

2023. jan. 15. 16:19
 10/11 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, rengeteg rövid távot megyek sajna :/ naponta 10-15 km, de ezalatt 3-4x indítom be 3-4 km-re nagyjából.
2023. jan. 15. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!