Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra J-nek és K-nak...

Opel Astra J-nek és K-nak tényleg 5 liter alatt van a fogyasztása országúton?

Figyelt kérdés
H Astrám van, az sem teljesíti, amit a katalógus szerint teljesítenie kéne. Olyan autót keresek, aminek a fogyasztása megbízhatóan 5 liter alatt van.

2023. jan. 17. 16:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Az csak valami dízel lesz, vagy valami benzines fűnyírómotoros 500 kilós játékautó.

Hacsak nem dízel az a JK astra, akkor az sosem fogyaszt 5 liter alatt.

Nagy, nehéz bódé, azt el kell vinnie a motornak.

Használt dízelt, pláne manapság ritka nagy hülyeség lenne venni.

2023. jan. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Dízelt én sem vennék már, olyan jók a turbós benzinesek.

Állandó 90-nél kijöhet 5 l közeli vagy akár alatti érték. Pl. a VW konszern 1.5 TSI motorja is tudja a Golfban, Octaviában. De átlagban azért 5,5-6,5 liter a jellemző, mert van hidegindítás, város, autópálya. Nem kizárt, hogy a K Astra 1.4 turbo is tudja ezt, nem tudom.

A másik megoldás a hibrid, abból én Toyotát vennék.

2023. jan. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Motorolajból igen. :D
2023. jan. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát ott az új swift, ami azalatt fogyaszt, de egyértelműen nincs olyan masszív, sem stabil mint az Opel. Bár nem is egy kategória.
2023. jan. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

ha 70-80-azol akkor 6 liter környékére simán le lehet vinni.

5l max hegyről le, vagy hátszélben.

Suzuki swift, Toyota Aygo, Hyundai i10 tudnak 5l-t is fogyasztani

2023. jan. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Benzineseknél láttam katalógus szerinti 4.6-os fogyasztást, amúgy miért hülyeség dízelt venni?
2023. jan. 17. 21:58
 7/13 anonim ***** válasza:

Alapvetően az európai piac dízelhiányos, és ezen az orosz olajból származó termékek import tilalma várhatóan rontani fog. Emiatt valószínűleg még drágább lesz a gázolaj. A DPF valamelyest korlátozza a felhasználási módot, mert regenerálnia kell, ezért a sok rövid távot nem hálálja meg. Ezen kívül jellemzően szűkebb a használható fordulatszámtartományuk, magasabb a rezonanciájuk, hangosabbak. Szerintem már csak akkor van értelme, ha valaki sokat autópályázik nagy sebességgel.

Ha jellemzően főúton mész hosszabb távokat, és nem vagy falábú, akkor egy modern, közvetlen befecskendezéses, turbós benzinest ki lehet hozni 6 liter alatt. Nagyon odafigyelve talán be lehet vinni 5 alá.

Spritmonitoron ránéztem a K Astrára, a 1.4-esek átlaga 7 körül van, az 1.2-es 145 lovasoké viszont csak 6.2. Azt nem tudom, ez mennyire jó motor, nem ismerem. Gondolom francia, PSA eredetű.

A TSI-k 6.3-6.4-et tudnak spritmonitor szerint. Tapasztalatból tudom, hogy ebből egy liter simán lefaragható, ha nem mész 110-nél gyorsabban. Ott elég gyorsan elkezd megnőni az étvágya, és 130 körül már 6.5-7 legurul a torkán.

2023. jan. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha ennyire spúrkodni akarsz akkor robogót vegyél.

Nyilván a fizikát nem lehet megbaxni üzemanyag kell ahhoz hogy menjen, nem tudod a végletekig kiszegényíteni.

2023. jan. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát igen vagy esetleg Daewoo tico. Kicsi motor kicsi kasztni, de jó fogyasztás.
2023. jan. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha mindenáron a fogyasztás a fontos, nekem volt Citroen C-Elyseem, 1.6 HDI-vel simán tudta a 3,8-at országúton, tempomat 90-el. Nagy átlagban pedig 4,0-5,0 között fogyasztott, 80%-ban pályán (tempomat 130) és országúton (tempomat 99) használtam, városban nagyon ritkán, ott lehetett csak 5 liter fölé vinni. Ami még érdekes volt, hogy nyáron a légkondi használat nem látszott meg a fogyasztáson, egyáltalán.
2023. jan. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!