Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Láncos vezérlésű autót szabad...

Láncos vezérlésű autót szabad sebességben parkoltatni ?

Figyelt kérdés

A mínuszokkal együtt előjön a kérdés, hogy kézifék helyett csak sebességben hagyjuk-e relatíve sík úton.

Vannak olyan oldalak, amik szerint a láncos vezérlés átugorhat, ha az autó megindul, pl. belemennek parkolás közben.



2023. jan. 20. 14:27
A kérdező szavazást indított:
Sebességben kell hagyni
Csak kézifék
Mind a kettőt kell használni
10 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Nincs olyan hogy "kell".

Nekem huszonpár éve láncos autóim vannak, sík terepen csak sebességben, lejtőn vagy emelkedőn sebességben ÉS kézifék behúzva szoktam hagyni. Sosem volt baj belőle.

2023. jan. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sík úton, ha hosszabb ideig hagyom ott az autót (3napnál tovább) akkor csak fokozatba hagyom.

Ha pár óráig vagy 1-2 napig hagyom ott az autót akkor rögzítőfék használok.

Kettőt együtt csak akkor használom, ha nem sík úton parkolok vele.

2023. jan. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem ugrik át a láncos vezérlés. A fene megette, ha ez megtörténhet.
2023. jan. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
#1 Majd befagy egyszer a féked,és mászhatsz az autód alá egy seprűnyéllel! Meglátod majd és rájössz.
2023. jan. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
@4, én nem kotla fos állapotban tartom az autóimat, tehát ez nem fog megtörténni, ahogy eddig sem történt akkor sem amikor Oroszországban éltem néha -15 fokokkal, köszi.
2023. jan. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne már ezt a marhaságot elfelejteni.

A kézifék azért van hogy használjuk.

2023. jan. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség.

Nem a vezérlés hajtja a a hajtásláncot. Meg ezzel az erővel motorfékezni se lenne szabad, mert akkor is átugrana ha nem elég finoman kuplungolsz.

Soha nem szoktam sebességben hagyni az autót, kivéve, ha extrém emelkedőn/lejtőn kell megállni. De egy kezemen meg tudnám számolni, hogy életemben ezt hányszor alkalmaztam. Csak kézifékes parkolás 23 év alatt, mióta vezetek, eddig semmi gondot nem okozott. Egyszer sem rohadt be, vagy fagyott be a fékem.

2023. jan. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!