Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki Budapesten jár autósiskolá...

Aki Budapesten jár autósiskolába, mert ott lakik, az jobban fog tudni vezetni, miután megvan a jogosítványa, mint az, aki nem Budapesten tanul?

Figyelt kérdés
2023. jan. 23. 14:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Így van.
2023. jan. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Hát a Bp-i vezetés az egy külön műfaj, aki ott tud bárhol tud. Inkább negatív értelemben mondom, mert számomra katasztrofális az ottani közlekedés, előny, hogy tényleg minden szituációt meg lehet tanulni, vidéken pl nincs villamos
2023. jan. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

Vidék elég ingerszegény ahhoz hogy a tanuló ténylegesen megtanuljon vezetni.

Nem kell ehhez feltétlen budapest, elég debrecen is vagy valami hasonló nagyváros.


#2 Én debrecenben tapasztaltam ezt, ugyanaz a kaotika volt mint itt pesten, annyi különbséggel hogy senki se tudta kinek van elsőbbsége, egyszerűen csak mentek mint a birkák.

2023. jan. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Én Pécsen tanultam. Itt sem csak a főutca van meg mellette jobbra-balra a szántóföldek, ahova mindenki megy a traktorral krumplit kapálni, mint ahogy sokan képzelik. Később Budapestre kerültem. Nem okozott különösebb gondot ott közlekedni. A KRESZ nem helyfüggő, ugyanazok a szabályok érvényesek. A rutin megszerzése, például, hogy hogyan kezeled a kuplungot, váltót megint csak nem attól függ, hogy mi a település neve. Az hogy mennyire vagy defenzív, vagy agresszív paraszt megint csak nem attól függ, hogy melyik városban tanultál. Idióták az utakon meg mindenhol vannak.

Tehát nem. Önmagában attól, hogy te Budapesten tanultál, nem vezetsz biztonságosabban és a Hungaroringen sem mennél feltétlenül jobb köridőt. Amiben valamennyire előnyben vagy egy olyannal szemben, aki még életében nem járt Budapesten, az a helyismeret. De ma már a GPS-ek miatt ez sem akkora előny. Ha budapestiként elkerülsz egy olyan helyre, ahol soha nem jártál még, neked se lesz helyismereted, mégsem mondják rád, hogy eltűnt a "vezetési tudományod".

2023. jan. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Miért tudna jobban vezetni? Ugyanazok a manőverek vannak, autókezelés ugyanaz. Max közlekedni tudna jobban, de ez sem igaz. Én a B kategóriát egy megyeszékhelyen, az A kategóriát Budapesten csináltam. Az A kategória folyamán olyan lakótelepi meg 30-as övezetes egyenrangúkkal tarkított helyeken vezettünk, hogy sokkal kevesebb forgalommal találkoztunk, mint amikor a B-t csináltam 10 éve. Nem nagyon fognak a Hungáriára meg a Nagykörútra vinni.


Egyébként sem akkora wasistdas Budapesten közlekedni, csak benne van az emberekben, hogy "fúj, Pest", meg hogy az egy daráló. Igen, az. Igen, sokkal stresszesebb szerintem is, mint pl. Bécs, Brüsszel vagy Genf. De azért főleg a vidéki, aki évente párszor a rokonját látogatja, az fél ennyire a pesti vezetéstől. Tudom, mert én is ilyen voltam évekig, amióta viszont napi szinten vezetek Pesten, meg sem kottyan.

2023. jan. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
#2 Vidéken mióta nincs villamos? Épphogy körforgalmat keresztező villamos nincs Budapesten, de van Szegeden és Miskolcon is, csak hogy példát mondjak. Budapesten a villamosok többsége még sokkal jobban el is van zárva az autós forgalomtól, mint vidéken.
2023. jan. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltétlenül van összefüggés. A villamos téma kicsit túl van tolva, alapvetően igyekeznek a villamost is "integrálni" az autók közé ahol lehet lámpát tenni, stb.


Sokat számít maga az oktató is. Illetve Pesten sem a sűrűjébe fognak bevinni, hanem a legtöbb oktató a külső kerületekben dolgozik, ott meg konkrétan kisvárosi a hangulat és közlekedés.


Amúgy szerintem nem gáz a Pesti közlekedés, van dinamikája, figyelnek egymásra az emberek. Nyilván a nagy számok alapján több a hülye is. De vidéken minél kisebb a forgalom annál inkább szabályok nélkül közlekednek az emberek.


Másrészt ma már nem igazán van Pest-Vidék téma. Tekintve hogy a nagyobb városainkban pont ugyanolyan rohadt nagy forgalom van mint Pesten. Még az ország legeldugottabb sarkaiban is van már autós forgalom.


Plusz ami a lényeg, nem az alatt a 30-40-50 óra alatt tanulsz meg vezetni, hanem az utána következő 1-10 ezer kilométer után leszel rutinosabb sofőr.

2023. jan. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát a nagyvárosokban jobb megtanulni vezetni, nemcsak Bp-n. Mert ahol vagyok, falu meg közelben is kisebb városok csak, semmi kihívás, már egy megyeszékhely is az lenne meg többsávos, forgalmasabb stb. Szóval számít azért.
2023. jan. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8 De azt ugye tetszik tudni, hogy pár évtizede azért nem lehet akármilyen kisebb városban vizsgázni, ugye?
2023. jan. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9, és?mi a jelentősége most
2023. jan. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!