Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Javítható vagy inkább felgyújt...

Csontos13 kérdése:

Javítható vagy inkább felgyújtsam?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy 1.4es ford focusom,2000es évjárat. Beindítás után kb 5 perccel leesik az alapjárata olyan 300 környékére. Menet közben is erőtlen,lassan gyorsul,nagyobb gázra megtorpan,lefolytja valami. Max sebessége 110. Álló helyzetben ha gázt adok felpörög a motor rendesen,de menet közben mintha letiltana,2200. A max fordulata.

Cseréltem benne alapjárati motort,injektorokat híddal,kábelköteggel együtt, üzemanyag szűrőt,kitakarítottam a folytó szelepet,de semmi változás.

Próbáltam azt is hogy lehúztam a légtömegmérő csatiját,de nem változott az alapjárat.

Pöcc röff indul hidegen,melegen.

Az egyik hengerben fele akkora a kompresszió mint a többiben,de szerintem ennek nincs köze a hibákhoz. Vagy mégis? Hol keressem még a hiba okát?

Köszönöm a válaszokat.



2023. jan. 26. 07:08
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Cserélgessél még mindent nyugodtan, a nyilvánvaló ismert hibát pedig szard le.


Minőségi autószerelés.

2023. jan. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért nem elhanyagolható az a kompresszio hiány. Katalizátor még lehet összeszakadva, ezáltal a kipufogó gáz áramlás keresztmetszet részlegesen elzáródhat, így tud ilyet...
2023. jan. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Benzinesnél nem nagyon észrevehető egy kompresszióhiány, bár lehet, a lambda szonda visszavesz egy csomót az injektoroktól, ezért gyenge.


Bár ez lehet elektromos fojtószelep hiba is, jeladóval együtt.


Vagy elrakott vezérlés, rossz holtpont-jeladó, trafóhiba, stb.

2023. jan. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Marad a felgyújtás😁

2023. jan. 26. 12:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Kipufogócsonk után kösd le a kipufogó rendszert. Első gondolatom.

Ha alacsony a sűrítési végnyomás, az legjobb esetben is motorblokk bontással jár. Ha fúrni kell, akkor gazdasági totálkár. Bontott motor lutri, kivéve ha szakember át nem nézi előtte.

2023. jan. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!