Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajfogyasztás okozhat-e...

Olajfogyasztás okozhat-e fehér füstöt?

Figyelt kérdés

Tudom, csak úgy nem lehet megmondani mi a hiba, de talán tud valaki annyit segíteni hogy mit tudok ellenőrizni vagy valami.


Szóval adott egy Vectra B X18XE gurulós szekér képződmény, ami néhány hete elég erősen fehéren füstöl. Nem vagyok benne biztos hogy fokozódik a füstölés, néha jobban néha kevésbé füstöl, elég látványosan. Napszaktól/időjárástól függően nem ugyanúgy látom. A hűtővíz nem fogy, viszont az olaj fogyogat, lassan 10000 km-rel az utolsó olajcsere óta 1,5 litert kellett ráöntenem, legutóbb fél litert öntöttem rá talán 2-3 hete és hangyányival a max alatt volt a szint. Viszont ma reggel néztem teljesen hidegen éppenhogy elérte a minimumot. Ebből nekem úgy tűnik hogy az utóbbi néhány hétben elkezdte jobban fogyasztani az olajat, a fehér füst megjelenésével egybe kötve.


Más észrevételem nincs, úgy megy az autó ahogy az elmúlt 1 évben, amióta megvan. Csak ez az erős füstölés most nem tetszik.



2023. jan. 26. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
A fehér füst a fagyálló égéstérbe jutásának jele. De simán lehet csak pára, mivel hidegben a meleg levegő találkozásával pára képződik. Ha olajat égetne akkor kéken füstölne.
2023. jan. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jobban belegondolva piszkosfehér/világosszürkés színe van, most eszembe jutott hogy pont olyan mint amikor acélt fúrok, és műszerolajjal hűtöm a fúrót. Akkor is gyakorlatilag ugyanez a füst képződik. De ha esetleg mégis a hűtővíz az, akkor hogy-hogy nem fogy? Vagy esetleg annyira kis mennyiségről van szó hogy csak hetek alatt látszódna a hiányzó fagyálló?
2023. jan. 26. 21:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Még ez a széria is az Opel olajzabálós Ecotec-e, szóval simán füstölhet az olajtól is nem csak a hideg miatti párától
2023. jan. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha az égéstérbe túl sok olaj jut, akkor kék lesz, lásd az ócska kétüteműek. Ha csak zabálja az olajat, mert sz*r valami, simán tünetmentes, amíg nem villan fel az olajnyomás lámpa.
2023. jan. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen füstölhet szürkéset ha zabálja az olajat. Nekem például (Passat) az "új" turbó hordta ki az olajat a kipufogóba. Hidegen nem füstölt, viszont amikor annyira felmelegedett a kipufogó rendszer, hogy elégett az olaj, okádta ki magából a szürkés/fehér füstöt. Esetedben nincs turbó, szóval motorkopástól kezdve olajlehuzőgyürűkig sok minden indokolhatja az oljafogyasztást és füstölést. Motor megbontása után tudják csak pontosan megmondani, másik kérdés megérie.
2023. jan. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!