Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most akkor felvan töltve az...

Most akkor felvan töltve az autóm akkumulátora vagy mégsem?

Figyelt kérdés

Szóval kb két és fél hete nem mentem az autómmal ,ez az első autóm, még nincs sok gyakorlatom és tél idején nem nagyon bátorkodom havas úton autózgatni...

Ma megnéztem az akkumulátor töltöttségi szintjét, 12,3-at mutat, amit tudtommal nagyon alacsom a 12,7-hez képest, ami a feltöltöttséget jelenti.

Így rátettem az akkumulátor töltőt, vagyis őt: [link]

viszont kb. 10perc múlva a zöld lámpa kivilágított, ami viszont a feltöltöttséget jelenti, azt gonodltam , hogy ez nem reális , mivel több idő kellene a feltöltéshez.

Így a szomszédtól kértem egy másik akkumulátor töltőt, ami ilyen: [link]

Itt meg már azt mutatta, hogy a négy csíkból csak 3 állandó és a egy villog, vagyik hamarosan feltölt.

Valaki tudna segíteni?? Fiatal nő vagyok , nem vagyok sajnos annyira tisztába ilyen dolgokban...



2023. jan. 28. 13:05
 1/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Beindul a kocsi vagy nem?
2023. jan. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A feszültséget hogy mérted?

Ha az akku nem volt kiszerelve az autóból és 20-25 évnél nem régebbi kocsiról beszélünk, már ha csak az ajtót kinyitod, egy csomó fogyasztó elindul a háttérben. Ilyenkor egy full feltöltött akkunál is lehet normális a 12,3V.

Ha 2,5 hét után is normálisan indul, fürgén teker az önindító, akkor szerintem felesleges piszkálni. Ha 2,5 hét után nincs is teljesen feltöltve, ha mész vele, majd úgyis rátölt a generátor.

2023. jan. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

ilyen multiméterem van itthon,ezzel mértem a töltés előtt a feszültséget.: [link]


Az akkumulátor az autóban volt, 17 éves autóról van szó.

2023. jan. 28. 13:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Beindítod, ha normálisan teker, akkor jó. Nem kell méregetned semmit.
2023. jan. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

12,3v határeset de attól is függ mit akarsz beindítani vele...


Egy 1,1-es benzines suzukit vagy egy 8 hengeres 4000ccm-es dízelt.

Nyugodtan rajta hagyhatod a töltőt több ideig is, semmi baja nem lesz, hiszen a generátor is folyamatosan tölti az autót amikor megy vele az ember.


Ezek azért ilyen játéktöltők, nem fognak nagyon pontosan "mérni".


Multiméter jó... levétel után 1 órával mérj rá és ha 12,7 felett van akkor fel van töltve.

2023. jan. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az akkunak az a jó, ha töltödik-kisül, töltödik-kisül, tehàt hasznàljàk, ès az autó generàtora tölti. Ha napi szinten hasznàlod a kocsit akkor soha sincs baj vele. Nekem ez a tapasztalatom. De nyilvàn màs èlethelyzetek vannak mindenkinèl. Ritkàbb hasznàlatnàl a töltöttsèg csökken ès a merült àllapot kihat az akku èlettartamàra is. A legnagyobb àramot inditàskor hasznàlod, tehàt amíg indít nem kell töltöre kapcsolni! De ez is csak egy vèlemèny!
2023. jan. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bálint6969 ***** válasza:
Nek kell ezt túl gondolni, ha indít rendesen akkor jó, olyankor rátölteni se nagyon kéne. Ha gyengül az akksi azt észreveszed mert elkezd küszködni. Szóval ne aggódj miatta
2023. aug. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!