Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha eladtam a kocsit, utána...

Ha eladtam a kocsit, utána már nem kell megtartanom a KGFB-vel kapcsolatos dokumentációt, ugye?

Figyelt kérdés

Ajándékozási szerződéssel átadtam családtagnak.

Zöldkártya, forgalmi ilyesmi elküldve neki PDF-ben és/vagy eredetiben (dokumentumtól függően).


Én már megszabadulhatok ezektől? (pl a kötvény, ilyesmiktől)


Nincs tudomásom futó ügyről.



2023. jan. 29. 09:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szépen jelented az eladást és kész. Mondjuk egy PDF pont elfér szerintem
2023. jan. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hol jelentem az eladást? A biztosítónak kell külön jelezni?
2023. jan. 29. 09:53
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Persze, hogy kell szólni a biztosítónak is! Gondolom az év hátralevő részére nem akarod te is pluszban fizetni a biztosítást. Szépen elmész a biztosítóhoz, viszed az ajándékozási szerződésedet és érdekmúlással megszüntetik a biztosításodat. Az időarányosan visszajáró pénzt meg visszakapod. Onnantól le van zárva az ügy, visszamenőleg nem követelhetnek semmit. Káreseménykor a következő tulaj és az ő biztosítása a felelős.
2023. jan. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A bónuszigazolást amit a biztosítótól kapsz, azért őrizd meg. 2 évig felhasználható az elért bónusz fokozat.
2023. jan. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 waland ***** válasza:
0%
ha mindketten lejelentitek okmányirodában, akkor a biztosító tudni fog róla. Mikor ideiglenesen kivonattam egy héten belül megkaptam a fennmaradó pénzt
2023. márc. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 waland ***** válasza:
De egyébként: hivatalos dokumentumokat 5 évig meg kell tartani. Ha valami gond van, hogy bizonyítod, hogy be volt fizetve.
2023. márc. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én mikor eladtam az autómat, szóltam a biztosítónak. Még valami nyilatkozatot is ki kellett tölteni, hogy a visszajáró pénzt postán kérem, vagy utalással és utóbbi esetben milyen számlaszámra.

Mikor odamentem ez ügyben nem csodálkoztak, hogy mit keresek ott. Az ocsmányiroda szerintem nagy energiát ebbe nem fog fektetni. Na meg helyettem nem fog nyilatkozni a visszajáróról és nem is fogja tudni a számlaszámomat. Tehát ebben én annyira nem bíznék... A legbiztosabb ha bejelented az érdekmúlást.

Utólag én biztosítóváltáskor sem szoktam őrizgetni a papírokat. Utólag úgysem fogok káreseményt bejelenteni.

2023. márc. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 waland ***** válasza:

7-es:

mivel eleve bankszámláról fizettem, a KNH nem kérdezett semmit, egyszerüen visszaküldték a kiinduló számlámra. Nem terveztem elsietni a nekik szólást, nem volt 5000ft. Szóval be vannak ők kötve a központi adatbázisba a mabiszon keresztűl. Adás-vétel annyiban lehet más, hogy az ott csak akkor látszik, ha már mindkét fél lejelentette az okmányirodában.

2023. márc. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8-as:

én online bankkártyával szoktam fizetni. Nekem az a legkedvezőbb, mert utalási díj sincs. Tőlem tavaly az Allianz elkérte a számlaszámom, ahova visszautalhatnak. Amúgy szintén nem volt hatalmas összeg, 10e Ft körül. Ahogy szóltam, pár nap múlva már küldték is.

2023. márc. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 waland ***** válasza:
Nekem csoportos beszedés van, az is ingyenes, szóval tudták a számlaszámot. Te annyit spóroltál, hogy nem kellett levélben kiértesíteniük, hogy hova küldjék a pénzedet, mert személyesen bementél. Egyébként pár napon belül kaptál volna adatbekérőt.
2023. márc. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!