Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezt megtehetik vizsgán,...

Ezt megtehetik vizsgán, tényleg ilyen országban élünk?

Figyelt kérdés

Automata váltós kocsira csinálom a jogsit, oktatóm mesélte hogy van olyan vb a kerületbe, aki vizsgán alapból sose enged át olyan embert, aki automatást csinál, mert az a elve hogy "az hülye, lusta, béna mai fiatal és régi rendes kocsin kell megtanulni vezetni".

Mielőtt nagyokoskodnátok, tudom hogy azzal csak automatát lehet vezetni, nem erről van szó, de ez állítólag arra nem adja meg, ha őt kapom, nincs esélyem.


Lehet ilyet csinálni? eléggé felhúztam magam...



2023. febr. 1. 22:07
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
96%
Persze. Ha meg akar buktatni akkor meg is fog. Tök mindegy miért.
2023. febr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
4%
Én lefizettem a vizsgabiztost és az oktatómat is, 2 órát vezettem összesen a többit csak papíron és sikeres lett elsőre a forgalmi vizsgám. Nekem értékesebb az időm attól hogy bohóckodjak és a kormányt tekergessem, van az a pénz ami után akár biciklivel is megcsinálod a B kategóriás jogsit ;)
2023. febr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
63%

Hát, aki képtelen arra hogy egy kéziváltós autót biztonsággal kezeljen, az inkább ne akarjon vezetni.



De a kérdésre a válasz szóval elvileg át kéne engednie mert ilyen szar szabályrendszer van.

2023. febr. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
80%

"Hát, aki képtelen arra hogy egy kéziváltós autót biztonsággal kezeljen, az inkább ne akarjon vezetni."



De mi köze a kézi váltónak a vezetési tudáshoz?

Elárulom: Semmi.


A sofőrök jelentős része amúgy is botrányosan szarul vált. Másrészt meg egyre több automata váltós autó van, elektromos autók, stb. Vagy brutálisan erős sportkocsik jelentős része is automata.


Mondom ezt úgy, hogy "rendes" jogosítványom van és sosem volt gondom a váltással.


Amúgy meg nyilván ilyet nem csinálhat a vizsgabiztos. Persze, megbuktathat, de ha "elvből" mindenkit megbuktatna, akkor hamar eljárás indulna ellene és ugrana a munkája.

2023. febr. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 NTBS ***** válasza:
100%
Ha buktatni akarnak megtehetik.
2023. febr. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 nemaRendőrség ***** válasza:
71%

Telefon hangfelvétel módban a zsebbe, aztán sok sikert.

Ha kis hiba miatt buktat akkor konfrontálás, ha nagy hiba miatt akkor megköszönni a lehetőséget és befizetni a következő alkalmat

2023. febr. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
74%
Persze, mindent is lehet nálunk. Nem olvasod/hallod a híreket? Intézményesített korrupcióban élünk. A köznép vizsgáztatása pedig mindig is nyíltan korrupt rendszerekben történt/történik
2023. febr. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
21%

Már bocsánat, sokan köpködik a csak automata váltósra vizsgázni akarókat, de arra nem gondol senki, hogy vannak mozgássérültek is?! A sebességváltástól függetlenül alkalmasak a vezetésre. Meg igazából sok (főleg nő ill idősebbek) tényleg botrányosan kezeli a váltót. Amerikai rokon volt nálunk még a '90-es évek elején, bérelt autót a hölgy nem tudta vezetni, a férjének kellett, mert USA-ban egy átlag polgár már 30 éve is automata váltós autót vezetett... Személy szerint szeretek váltani, nem kéne automata, de ha elektromos autóm lesz egyszer mert évek fokkozatosan kiszoritják a hagyományos autókat, abban ugye alapból nincs manuál váltó, akkor 'együtt kell élni' majd ezzel a 'nehézséggel' hogy nem válthatok :)


Visszatérve az automatára, nagyobb városban araszolgatáshoz, egészégügyi okokból vagy egyszerűen kényelmi szempontok miatt illetve magasabb kategóriákban automata váltót használók tőlem aztán vizsgázzanak automata váltósra... Én még LADA-n szocializálódtam/vizsgáztam, ott nem votl szervo se, ahhoz képest egy mostani átlagember eléggé el 'van kényeztve'. De hát ez van, az meg ha tényleg meghúzza az automata váltóra vizsgázókat egy vizsgabiztos, akkor sajnos tud ezer féle dolgot amire ráfoghatja hogy miért húzott meg :(

2023. febr. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
29%

Hát, aki képtelen arra hogy egy kéziváltós autót biztonsággal kezeljen, az inkább ne akarjon vezetni.


Jogos, egyetértek, a vezetésben több helyre kell figyelni, akinek sok a 3 pedál az ne vezessen csak dodzsemet a vidámparkban, kivéve a mozgássérültek természetesen őket segíteni kell és nem cikizni.

2023. febr. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 nemaRendőrség ***** válasza:
75%
Tudok vezetni manuális autót, azon is tanultam. De automata autókat jobban szeretem. Kényelmesebb, egyszerűbb vezetni
2023. febr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!