Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autómosossál mennyit időt...

Autómosossál mennyit időt illik tölteni egy kúton?

Figyelt kérdés
Otthon 30-40 perc egy komplett autómosás belső tisztítással, de beláttam, hogy kúton sokkal jobb a felszereltség. Illik ilyen hosszú időt eltölteni a kézi mosóban? Vidéki kútról van szó, ahol egy vagy két férőhely van csak mosásra.

2023. febr. 1. 23:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Hát hogy illik vagy nem illik azt mindenki döntse el magában, de az fix hogy ha én elmegyek egy kézi mosóba, és azért nem kerülök sorra sokáig mert előttem valakik 20-30 percig mossák az autóikat, akkor igencsak ideges tudok lenni. Ha valakinek az autómosás ennyire alapos kell legyen, akkor menjen olyan időben amikor nincs nagy forgalom az adott mosóban. Pl kora reggel vagy későn. Én is van hogy alaposabban mosok, akkor igyekszem nem csúcsidőben menni.
2023. febr. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom arra gondolsz, hogy rálocsolod a saját vegyszeredet, szépen belemasszírozgatod 30 percen keresztül, aztán leöblíted. Biztosan van ott mellette valahol hely, ahol tudod súrolgatni, ott megcsinálod, aztán arra a pár percre amíg leöblíted beállsz a mosóba. 30-40 percet ne foglald a mosót feleslegesen.
2023. febr. 2. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Egy alapos külső mosás egy önkiszolgáló mosóban 10-12 perc. Aztán félreállsz, szárítasz, polírozol/waxolsz, vagy amit akarsz, nem foglalod a helyet, majd 5 perc alatt kiporszívózod, aztán ha akarsz megint félreállsz, hogy törölgesd a műszerfalat meg ilyenek. Kis odafigyeléssel a teljes mojolás felét sem kell a helyet foglalva eltölteni
2023. febr. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
És ha azt mondom hogy 5 percet illik, akkor a kocsi felét retkesen hagyod? Nyilván addig maradsz amíg szükséges.
2023. febr. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Nincs erre vonatkozó pont az etikettkönyvben
2023. febr. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Nekem otthon egy standard mosás takarítás minimum 2-3 óra. Öblítés, mosás, öblítés, szárítás, falcok mosása, szárítása. Felnik mosása. Wax, visszatörlés. Gumiápolás. Motortér takarítás. Csomagtartó + beltér porszívózás. Beltér ápolás, Bőr felületek ápolása.

Lehet hogy lassú vagyok, de mire ezeken mind végigmegyek, az nem 30 perc.

Néha járok önkiszolgáló mosóba, ha pl a sós retket nagyjából le akarom csapatni. Ilyenkor általában mindig sorban állás van a mosónál. És mire sorra kerülök, bevallom engem zavar, hogy a sarkamban toporognak és lesik minden mozdulatomat. Még akkor is ha senki nem szól be miatta. Így ott olyan gyorsan végzek, amilyen gyorsan csak tudok. Végigmegyek az összes programon és már megyek is. Ez valóban csak 10-15 perc. Még az aktív habot se várom meg, hogy rendesen lefolyjon. Így az autó nem lesz teljesen tiszta, csak tényleg nagyjából a sót lecsapatni jó.

2023. febr. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%
5 perc
2023. febr. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
39%
Hogy lenne már jobb a felszereltség a kúton? Hát otthon azt csinálsz azzal amit akarsz, addig ameddig akkord és azzal amivel akarod.
2023. febr. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Na és az automata mosókkal mi a helyzet? Valaki próbálta már őket, hogy mennyire jók? Rokonomnak letörte a tükrét egyszer, csak ezért nem merek bepróbálkozni vele. Másoktól hallok olyat is, hogy állítólag a kefék összekaristolják a fényezést.
2023. febr. 2. 17:32
 10/13 anonim ***** válasza:
24%
Nekem egy ilyen automata mosó után elkelett menni futóművet beállíttatni. Akkor hogy is van ez?
2023. febr. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!