Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen gyakran használjátok a...

Milyen gyakran használjátok a saját autótokat?

Figyelt kérdés

Nagy gondolkozásban vagyunk párommal, miutàn mind a ketten tömgközlekedéssel járunk munkába és hétvégente egyre többet járnánk vidékre túrázni, rokont látogatni, stb. Hamarosan lesz egy kistestü kutyusunk is és szivesebben járnánk el a Tátrába, Alpokba vagy éppen a Balatonra.


Viszont az autó hétköznap állna, hiszen metróval gyorsan bent vagyunk a munkahelyünkön és nem kell parkolót keresni, ügyemanyagot égetni, stb.


Havi 2-3 alkalommal elmennénk valamerre és akkor nem szeretnénk vonatozni, buszozni a sok cuccal + kutyával. Így jött az opció, amit közel 30 évesen nem tartottam idáig valószínünek: saját autó.

Van jogosítványunk, nekem tapasztalatom is van vezetés terén bérautóval, céges autóval.


A kérdés az, hogy ti milyen gyakran hasznâljátok a saját autótokat, illetve a használatnak megfelelöen milyet vetteket és milyen értékben?


Félreértés ne essék, nem turkálni szeretnék a pénztàrcátokban, csak kíváncsi vagyok, ki milyen igényekkel rendelkezik és milyen autót használ azon célokra.


Anyagi keretet még nem határoztunk meg, de 2-4 millió forint körül lenne.


2023. febr. 7. 01:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%

Napi szinten. Ezzel járok melózni ~100km a teljes út, fele pálya, fele nem.

1.9 dízel Saab. Keveset fogyaszt, jól megy és a Saabosok jó emberek :)

2023. febr. 7. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%
Most én is kocsival járok melóba, de ez van,hohy csak heti 2x60km. Ha lenne céges busz, (a megszűnt cégemnek volt), akkor heti 1-2 boltbajárás (4km), 1-2 hetente tesó, vagy szülők az is 60-80km, de a ritka használat ellenére sem adnám el.
2023. febr. 7. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%

Amíg szingli voltam / ketten voltunk a párommal, addig főleg hétvégén használtuk az autót, szabadidős programokhoz, illetve hétköznap csak bevásárolni. A családi autó akkoriban egy Renault Laguna Grandtour volt - megvan most is, csak nyugdíjaztuk azóta.

Mióta gyerekünk lett, azóta dolgozni is többet jártam autóval, mert időt nyerek vele. Azóta közelebb lakunk a munkahelyhez így dolgozni nem járok autóval. Viszont gyerekes programokra, különórákra jellemzően autóval megyünk, ha túl van a biciklivel elérhető távolságon, mert több mindent kell vinni + amire nincs szükség, azt be lehet tenni az autóba. Sokat járunk kirándulni, oda is jellemzően autóval, mert nem vagyunk a menetrendhez kötve.

Időközben kicseréltük az autót: az új családi autó Volvo XC90 T8 lett. Plug-in hibrid, így a rövidebb utakat elektromos módban teszi meg.

2023. febr. 7. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%
Én is sokszor csak hétvégén megyek az autóval. Egy egyszerű szívó benzinessel nem sok problémád lesz
2023. febr. 7. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%
Napi szinten. Munkába járok. Bevásárlás, stb. Elváltam, lett egy kiskutyám. Tavasztól hétvégén kirándulás. Peugeot 307 1,6 benzin. Nem is kicsi, nem is nagy. Nekem tökéletes.
2023. febr. 7. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
87%
Mi se használjuk napi szinten. Csak bevásárláshoz, kirándulásokhoz, gyerekek különprogramjaihoz, nyaraláshoz. Évi kb 10 ezer km így is összejön nálunk.
2023. febr. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
89%

Heti 7 nap használom

Miért nem bérelsz ilyen kevés használatra?

2023. febr. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
87%

Én elég végletesen használom/használtam a saját autómat. Amúgy 17 évesen szereztem jogosítványt, de saját autóra csak 28 éves koromban lett igény.

Szóval: 2019-ig én is tömegközlekedéssel jártam munkába. A munkáltatóm ha kétrem ha nem adott bérletet és nem volt opció, hogy nekem inkább a tankolást fizessék. Valamint busszal 45 perc alatt értem be, kocsival 25-30 ha nem volt nagy dugó. Ez időben sem olyan borzasztóan nagy spórolás lett volna. Így a kocsi hét közben garázsban állt. A napi bevásárlást is elintézte simán busszal. Viszont! Az év minden egyes hétvégéjén ingajáratban megtettem 500 km-t. Tehát így is, hogy sokat állt a kocsi km bőven szaladt bele, igaz ennek a nagy része autópálya-km volt.

Aztán 2019 után átestem a másik végletbe. Úgy alakult, hogy megszűntek a hétvégi utak. Másik munkáltatóhoz kerültem, ahol nem adnak bérletet még kérésre sem. Busszal bemenni 1 óra lenne, két átszállással. Ugyanez autóval 15 perc. Így egyértelmű, hogy nem buszozom. Most általában hétvégén áll az autó és hét közben járok vele. Igaz keveset, napi 10-15 km-t. Így sokkal kevesebb km gyűlik bele egy év alatt, de az napi szinten megy bele apránként. Hosszabb utakra legfeljebb havi egyszer megyek.

Autóváltás is volt ezalatt. 2018-ig egy 2005-ös alsóközépkategóriás, de jól felszerelt dízel autót használtam. 2018-tól maradtam ugyanannál a bevált márkánál, típusnál, csak a legújabb generációjából rendeltem egyet újonnan. Elégedett vagyok vele alapvetően. A márkát nem szeretném leírni, mert itt az oldalon zsigerből egyből menne a köpködés, fikázás. Esetleg privátban...

2023. febr. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
20%

Mi állandó home officeban vagyunk itthon mind a ketten, de attól autó még kell, van. Meg lehet próbálni felnőttet játszani autó nélkül, csak elég komolytalan dolog a buszon bohóckodva.

Nekünk egy új, 16 milliós plugin hybridünk van, de mondjuk ez nem tudom miért fontos a kérdés szempontjából.

2023. febr. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
95%
Egyetlen autónak sem tesz jót a hosszú állás. Ilyen ritka használatra inkább alkalmi bérlés, ha tényleg ennyire fontos az autó. Nem lesz olcsó.
2023. febr. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!