Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Örök kérdés. Manuális vagy...

Örök kérdés. Manuális vagy automata váltó?

Figyelt kérdés
Melyiket preferálod?

2023. febr. 10. 20:38
A kérdező szavazást indított:
Manuális váltó
Automata váltó
53 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
57%
Egy jófajta automata mindig a legjobb lesz.
2023. febr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező, a kérdést úgy kellett volna feltenni, hogy ha a pénz nem számít, akkor melyiket választanád. Mivel az automata drágább, ezért a többség a manuálist választja, mert az olcsóbb.
2023. febr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
2: ma már nincs eget verő különbség.
2023. febr. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%

Városi forgalomban jobban szeretem az autómatát, viszont 1 hét után elkezd hiányozni a saját autóm, ami kézi váltós.

Szabdidős, hétvégi kocsikázáshoz csakis manuális váltós jöhet szóba. :)

Szerintem egy automata megöli az autóvezetés élményét.

2023. febr. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%
Manapság már inkább automata. Megbízhatóbbak, kevesebbet fogyaszt a kocsi és a szervizelésük sem olyan hű de drága illetve bonyolult, itthon is foglalkozik már felük rengeteg szerelő.
2023. febr. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 veterán vas ***** válasza:
96%

Ősidők óta vezetek, kezdetben a kormány melletti kart húztam-vontam, aztán pedig a padlóból kiálló vasdarabot rángattam.

Természetesen kipróbáltam az automatát is, mert kíváncsi voltam rá.

És persze nem akartam úgy véleményt nyilvánítani, hogy ne tudjam, miről is van szó.

Nem akarok minősíteni, mindenki maga dönt, de én maradok a hagyományos kulissza tolgatásánál.

2023. febr. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%

Függ az automatától. Én MOL Limóból mindig olyat fogok ki, aminek zöld lámpánál már két másodperce padlózom a gázt, mire végre elindul. Ilyen automata nem kéne otthonra. A modern automata tény, hogy jobban vált, mint az emberek 99,9%-a takarékosság szempontjából, de megint csak ott a kérdés, hogy vajon ugyanannál a sebességnél jutok-e el 3.-ba vagy 5.-be városi környezetben, mint mondjuk egy autópályára való besoroláskor? Tehát valamennyi kontroll mégis csak kéne, ha az automata mellé nincs megfelelő nyomaték és teljesítmény, ami rendelkezésre áll.

Úgyhogy én továbbra is a manuálisat preferálom, mert utálom az "ezt a manővert azért nem vállalom be, mert ez a szar bérelt autó nem képes rá" érzést.

2023. febr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
54%
Sokáig kézi váltós autót vezettem. Szépen járt a váltója, szerettem. Új családi autónk azonban automata lett. Ebből a modellből nincs is manuális. Lehetőség van benne szekvenciális félautomata módba kapcsolni és kézzel váltani, de sosem használtam eddig ezt a lehetőséget, mert nem éreztem szükségesnek. Tapasztalom, hogy az automata jobban tudja, mikor kell váltani és jóval gyorsabb is, mintha kézzel váltanék. Az automata váltó programját a mérnökök alaposan kidolgozták és nem tudok náluk jobb lenni. Be kell látni, a gép jobban csinálja. Akkor inkább használom.
2023. febr. 11. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 NTBS ***** válasza:
46%
Inkább automata.
2023. febr. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
38%
Hétköznapi vezetéshez mindegy. Élményautózáshoz manuális.
2023. febr. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!